Fiatalos, ragyogó, élettel teli arcbőr. Minden nő álma. Fiatal korunkban ezzel még nincs, sok baj ilyenkor általában ráncokkal még nem, csak a pattanásokkal küzdünk. De idővel arcunkon is láthatóvá válnak az évek. Szinte minden nőnek megvan már a szokásos napi arcápolási rutinja, kedvenc arckrémre, hidratálója stb, de ezek mellé még érdemes bevezetni az arcmasszázst is, hogy sokkal frissebbnek, üdébbnek tűnjünk.
Ezeket a technikákat egyébként otthonodban, saját magadnak is elvégezheted, és nem kell feltétlenül szépségszalonba menned, akár egy nagyobb összegért. A legjobb módszer, ha beiktatod a reggeli és esti arcápolási rutinod közé. Reggel azért igazán hasznos, mert így egész nap sokkal frissebb lesz a megjelenésed, ezáltal a közérzeted, hangulatod is jobb lesz. Éjszaka pedig elősegíti a nyugodt alvást, ami által másnap sokkal kipihentebb leszel te is ls az arcbőröd is.
Miért jó az arcmasszázs, hogyan kezdjünk neki?
Első lépésként kezdjük szokásosan a rutinunkkal. Kössük fel a hajunkat, vagy tűzzük el. Majd ezután mossuk meg az arcunkat, vagy a maradék vagy fentlévő sminket távolítsuk el alaposan. Nagyon fontos, hogy száraz bőrön ne nagyon lássunk hozzá a masszírozáshoz, vagy vigyünk fel krémet, olajat az arcunkra vagy egyszerűen nedvesítsük be. Ha mondjuk viszont a munka közben frissülnénk fel, anélkül, hogy lejönne a sminkünk, akkor viszont nagyon ügyeljünk, hogy nagyon finom, nem erősebb és durvább mozdulatokat alkalmazzunk. Arcfelületnek megfelelően végezzük vagy ujjbeggyel, teljes ujjal vagy tenyérrel a masszázst.
Vannak egyébként olyanok is, akiknek más okból kell alkalmazni az arcmasszázst. ilyen lehet az arcpuffadás. Arcunk elég gyorsan felvizesedhet, akár allergiától vagy a dehidratáltságtól, másfajta egészségügyi problémáktól vagy már attól is, ha nem megfelelő pozícióban van a fejünk alvás közben. Természetesen, ha sűrűn találkozunk, arcpuffadással azonnal forduljunk orvoshoz, hiszen akár egy komolyabb problémára is utalhat, mint például a veseelégtelenség, vagy fogászati gond, de pajzsmirigyre is utalhat ez a tünet.
Több videót is találhatsz az interneten, attól függően, hogy miért, mi alapján masszíroznád az arcod. Fontos ügyelni, hogy ebben az esetben is csak olyanok tanácsait fogadjuk meg, akikről esetleg már hallottunk beszélni a témában, vagy egy nagyobb „pozitív” követői táborral rendelkezik.
Arcmasszázs lépésről lépésre
Első lépésként a középső és gyűrűs ujjunkat helyezzük a vízszintesen körülbelül a szemöldökünk közepére és finom mozdulatokkal toljuk egy kicsit beljebb majd húzzuk szét közben végezzünk apró körkörös mozdulat. Ezt körülbelül végezzük 1 percig.
Következő lépésként masszírozzuk át 2 vagy 3 ujjunkkal vagy akár tenyerünkkel, szintén körkörös mozdulatokkal a fülünk alatti területet, ahol az állkapcsunk találkozik a nyakunkkal. Ezt a mozdulatot is végezzük legalább 1 percig.