Az igazi, a hagyományos, a semmihez sem fogható bakonyi sertésragu galuskával készül, ezt mi is tudjuk, ezért most pontosan egy ilyen galuskás bakonyi sertésragu receptet hoztunk nektek. Készítsétek el ti is a magyar konyha eme remekét, és éljétek át a bakonyi erdők gasztronómiai kalandjait!
Az utánozhatatlan bakonyi sertésragu
A magyar konyhának nincsen párja, ezt valószínűleg minden magyar tudja. A nagymama által készített ételeknek nemcsak mennyei ízük, hanem valósággal lelkük is van. A magyar konyhának számtalan arca van, de sokan csak keveset ismernek, pedig egyszer végig kellene mindenkinek kóstolni valamennyi magyar ételt, hiszen ezek tényleg annyira mesések. A bakonyi gasztronómiai egy kiemelkedően különleges szeglete a magyar konyhaművészetnek. A bakonyi erdők rengeteg csodás alapanyagot tartogatnak nekünk, amiket a konyhában is nagyon jól fel lehet használni. A bakonyi sertésraguhoz valókat is érdemes az erdők mélyén keresgélni, de az sem baj, ha csak a piacig megyünk el értük. Lássuk, mik kellenek a hagyományos bakonyi sertésraguhoz, valamint galuskához, és hogyan kell azt elkészíteni. Jöjjön a recept!
Hozzávalók a bakonyi sertésraguhoz
- 1 kg sertéshús, comb vagy lapocka
- 10 dkg füstölt szalonna
- 30 dkg gomba
- 1 közepes db vöröshagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 kk fűszerpaprika
- 2 közepes db paprika
- 1 közepes db paradicsom
- 2 dl tejföl
- 1 evőkanál finomliszt
- 1 kávéskanál mustár
- só, bors
A bakonyi sertésragu elkészítése
A szokásoshoz hasonló módon a húst kockára vágjuk, majd egy kevés olajon fehéredésig pirítjuk, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, és felöntjük 1 dl vízzel, majd fedő alatt pároljuk. Eközben a szalonnát apró csíkokra szeljük, zsírjára sütjük. A hagymát is felvágjuk, valamint a fehér paprikát is, belső részeit kivesszük, és felaprítjuk, ugyanígy felszeljük a gombát, és a paradicsomot is. A szalonna zsírján az előbb finomra vágott hagymát üvegesre pároljuk, majd hozzáadjuk a gombát, paprikát, paradicsomot és ezt meghintjük pirospaprikával, jöhet hozzá az áttört fokhagyma is, majd ezután kb. 1 dl víz, ízlés szerint só, bors, majd jöhet az összeforralás. Ebbe beletesszük a félig megpuhult húst levével együtt, és tartalék lángon tovább főzzük. Ha megpuhult habarást készítünk, ehhez a tejfölt, egy kiskanál mustárt, valamint kávéskanál porcukrot, evőkanál lisztet használunk, amit csomómentesre keverve, lassan adjuk hozzá a húshoz, majd összeforraljuk. Galuskával tálaljuk a bakonyi sertésragut, mert úgy az igazi!
Ha szeretnéd megkóstolni a bakonyi konyha más hagyományos ételeit is, akkor szívből ajánljuk a Kristály Hotelt, valamint annak konyháját. Felfedezheted a bakonyi erdőket, kirándulhatsz, és felfedezheted a helyi gasztronómiai különlegességeket is ebben a vidéki hotelben.