Bolognai recept, amit még télire is elrakhatsz

ZH

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Te is ügyesen gazdálkodtál idén a kertben és több paradicsomot sikerült termesztened, mint amit egyszerre el tudnátok fogyasztani? Akkor a legjobb megoldás, ha télire is elteszel belőle! Azonban nem csupán simán passzírozott paradicsomként lehet megőrizni a hidegebb napokra kertünk finomságait, de különleges receptet is készíthetünk belőle, amely még segítségünkre is lesz a jövőbeni főzéseinknek. Nézd meg ezt a szuper bolognai receptet, amivel a friss terméseket még télen is kiélvezheted!

Üveges bolognai recept télire


Sokunk kedvenc étele a bolognai, amit nem csak fogyasztani szeretünk, de elkészíteni is, hiszen könnyedén megvan és még azok is szívesen készítik, akik egyébként nem nagy házi szakácsok. Természetes a bolognai is friss hozzávalókból a legfinomabb, ezért érdemes a nyáron termelt zöldségeinkből még frissen elkészíteni belőle, hogy üvegekbe zárva télen is kiélvezhessük kertünk elképesztő ízeit. Ezt a házi bolognai receptet ráadásul csak elő kell kapnod és percek alatt elkészül a friss vacsora. Természetesen mint minden receptnél, a fűszerezés itt is szájízünk alapján történik, amit nem szeretünk nyugodtan hagyjuk ki a receptből, vagy amit nagyon szeretünk, nyugodtan tegyünk bele többet, de a végeredmény mindenféle képpen meghozza majd az elvárásokat! Készülj fel a télre, használd fel kerted friss zöldségeit és próbáld ki ezt az üveges bolognai alap receptet!


Üveges bolognai alap recept hozzávalói:

hirdetes


•    3 – 4 kg paradicsom,
•    3 vöröshagyma,
•    6 – 7 gerezd fokhagyma,
•    3 sárgarépa,
•    3 fehérrépa,
•    1 zellergumó,
•    oregánó,
•    bazsalikom
•    babérvlevé,
•    só,
•    cukor,
•    bors,
•    nátrium benzoát.


Az üveges bolognai alap recept elkészítése télire:


Mint minden receptnél itt is azzal kezdjük, hogy a zöldségeket alaposan megmossuk és megtisztítjuk, pucoljuk, a paradicsomokat vágjuk kockára, majd passzírozzuk le. A két darab hagymát ezután kockázzuk fel és dinszteljük meg, és mikor elkezd üvegesedni, akkor adjuk hozzá a fokhagymát (6-7 gerezd) is, ügyelve rá, hogy ne égjen le. Ekkor öntsük fel a lepasszírozott paradicsommal, és fedő alatt kezdjük el felmelegíteni. Amíg a paradicsom melegszik a többi zöldséget, a sárgarépát, a fehérrépát és a zellert reszeljük le, l ehetőleg minél apróbbra.

hirdetes


Ezt követően a már forrásban lévő paradicsomszószunkhoz öntsük hozzá és bő egy órán keresztül főzzük fedő alatt, óvatos kavargatás mellett. Ezután jöhet az ízesítés, tegyünk hozzá oregánót, bazsalikomot, babérlevelet, sót, borsot és cukrot és főzzük tovább. Mikor már nagyjából megpuhultak a zöldségek a szószban, levehetjük a tűzről és turmixoljuk át egy botmixerrel, és ha szeretnénk át is szűrhetjük. Miközben turmixolunk mehet bele a nátrium-benzonát egy kávés kanállal, és tehetjük is a megtisztított befőttes üvegeinkbe. Miután megtöltöttük az üvegeket, a paradicsomszósz tetejére is érdemes egy késhegyni nátrium-benzoátot hozzáadni, hogy tartósítsuk a szószt, és már mehet is a kamra polcaira!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Ételek

Szótár

Paprikás csirke

Paprikás csirke: Az egyik leghíresebb magyar étel, ami Magyarország egyik legismertebbjének... Tovább

A tradíció

A tradíció szó a latin tradere (átadni) igéből származik. Jelenthet bármilyen... Tovább

Tovább a lexikonra