Te is keresed a legszuperebb húsvéti programot, ahol a gyerekek és a felnőttek is jól érezhetik magukat? Hollókőn egy igazi hagyományőrző mulatságban lehet részetek, ahol a jó kedv garantált, senki nem fog unatkozni és nő nem marad szárazon!
Hollókőről
Hollókő az egyetlen olyan falu Magyarországon, amely az UNESCO világörökség részét képezi 1987 óta. A Nógrád megyei palóc falu azzal érdemelte ki ezt az egyetemes címet, hogy még mindig az eredeti pompájában őrzi hagyományait és falusi értékeit. Hollókő még a 17-18. században lett kiépítve a magyar népi építészetnek megfelelően, ahol a mai napig falusiak élik nyüzsgő életüket. Ha ide látogatunk, olyan élményben lehet részünk, mintha egy szabadtéri népi múzeumba látogatnánk, csak ott élő emberekkel és szórakoztató programokkal. A műemlékvédelem alatt álló községben még mindig eredeti rendeltetés szerint használják a házakat. A palóc térségre jellemző egyutcás falutípus, ahol a családok rendszerint egy telekre építkeztek, így az utcára néző ház mögött, mindig egy új házat húztak föl, ha a család gyarapodott. A falu ékköve a domb tetején álló kis templom, ami meglepően jő állapotban őrzi 1889-es kinézetét, fatornyával és fazsindellyel fedve. A településen összesen 67 műemléknek számító épület helyezkedik el, amik többnyire a hagyományos parasztházakat jelöli, jellegzetes kontyolt nyeregtetővel, és faragással díszített faoszlopos tornácokkal néznek az utca irányába.
Miért Hollókő a legjobb helyszín, ha húsvéti programot keresünk? Lapozz a következő oldalra, és ismerkedj meg a Hollókői húsvéti hagyományokkal!