Az elmúlt 1-2 évben szinte ellepték az internetet a drónokkal készített légi felvételek, melyek úgy festenek mintha egy hollywoodi szuperprodukció keretein belül készültek volna. Kis csapatunk tehát elhatározta, hogy mi magunk is megnézzük, mire a nagy felhajtás.
Mivel még egyikőnk sem reptetett soha ilyen gépet, egy profibb drón vásárlás pedig több százezres beruházás, így a bérlés mellett döntöttünk. Hamar rá is találtunk a Dronexpert.hu oldalára, ahol alapos szakmai tájékoztatásokkal, segítséggel, és tippekkel ellátva kibérelhettük a jelenleg egyik legprofibbnak számító gépet. A piac azon része, amely tényleg komolyan vehető, az elmúlt két évben a DJI-ról szólt, így esett a választásunk, a DJI Phantom 4-esre, a hobby kategória királyára.
Úgy vettük elő a terepen a gépet, mint a kisiskolás fiúk a karácsonyi ajándékot a fa alatt. A design rendkívül tetszetős, maga a szerkezet pedig meglepően könnyű. A felszállás előtti pillanatban szerintem mind elnyammogtunk magunkban egy gyors imát, hogy nehogy valami baja essen a gépnek, hiszen nem olcsó mulatság az ilyesmi. És akkor felszállt. Nagyjából másfél méteres magasságig, ahol egyhelyben kezdett lebegni.
Innentől volt igazán érdekes a dolog. Az irányítása hihetetlenül egyszerű. A mi szakavatatlan kezeink alatt is úgy repkedett a drón, mintha erre születtünk volna. Persze nem véletlen. A drón gyakorlatilag bármire beprogramozható. Magától kerüli az akadályokat, van rajta követő funkció, azaz egy kiválasztott mozgó tárgyat, vagy személyt is képes követni, és attól sem kell félnünk, hogy ha elveszti a jelet, akkor lezuhan, mert ebben az esetben visszatér a felszállási pontra. A tapfly funkció segítségével, pedig az okostelefon képernyőjén látott élőképen, egyetlen területre való bökés után arra szállt a gép, amerre mi akartuk.
Örültünk, mint majom a farkának, és jó néhány órát eljátszadoztunk a drónnal, de viccet félretéve, ez egy hihetetlenül profi gépezet, így a végeredmény sem okozott csalódást. A 4K 30FPS-es kamera megtette a hatását. Csodálatos, hogy néhány egyszerű mozdulattal, milyen elképesztő felvételeket tudtunk készíteni. Egy kis vágás, egy kis zenei aláfestés, és igazi remekmű válna belőlük. Kíváncsi lennék, hogy mikre lehet képes egy ilyen drón, ha valóban szakértő kezekbe kerül.
Összességében tehát elégedettek voltunk. Szórakozásnak nagyszerű volt, és alkotói vénánkat is kiélhettük. Én magam azt mondom, hogy akit csak egy picit is érdekel a filmezés, fényképezés világa, az egyszer mindenképp próbálja ki a drónreptetést.