Sorra cserélik az iskolák analóg óráját, mert a gyerekek nem képesek leolvasni

B. Á.

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Elképesztő, hogy eljutottunk idáig, de sajnos igaz…A mai gyerekek nem képesek leolvasni az analóg órákat, ezért az iskolák úgy döntöttek, hogy lecserélik azokat, nézzük a részleteket! 

A retró rossz?

Le kell szögeznem előre, hogy nincs bajom a fejlődés mértékével, hiszen rengeteg olyan eszközt találtak fel az utóbbi pár évtizedben, ami megkönnyíti az életünket. Ugyanakkor az is igaz, hogy számtalan dolog ment ki a divatból, és sok olyan eszköz is van, aminek értelmetlen a funkciója. Retro, made in Hungária csoportunkat azért hoztuk létre, hogy ezeket a retró dolgokat megismertessük a jelen kor emberével is, csatlakozzatok ti is, ha szeretnétek nosztalgiázni. 

Egyesült Királyság, 2020 – A (vissza)fejlődés megkérőjelezhetetlen

A régi eszközök kimennek a divatból, vagy funkciójuk értelmetlenné válik, na de az analóg órák is ilyenek? Jó kérdés, szerintem nem kellene, hogy ilyenek legyenek, de az Egyesült Királyságban mást gondolnak erről. A diákok döntő többsége nem ismeri ezt a típusú órát, ezért az a döntés született, hogy vizsgák idejére le kell cserélni a hagyományos órákat.

hirdetes

A Telegraph brit lapnak nyilatkozott Malcolm Trobe, az Association of School and College Leaders helyettes titkára: a hagyományos órákat egyre kevésbé ismerik a 18 évnél fiatalabbak, éppen ezért most digitális órákat szerelnek fel a tantermekben, így a gyerekek képesek lesznek meghatározni, hogy mennyi idejük van még hátra a dolgozat befejezéséig. 

hirdetes

Miért nem ismerik az analóg órákat? 

Sajnos vagy nem sajnos, tény, hogy szinte mindenhol a digitális jelzéssel találkozunk, nézzetek rá a telefonotokra, vagy a számítógépetekre, digitális órát fogtok látni. A diákok többsége ezeken a készülékeken éli az életét, a sok kütyünek köszönhetően ráadásul odáig is eljutottak a gyerekek, hogy nagyon nehezen tanulják meg a tollat vagy a ceruzát forgatni.

Egy ceruza mozgatásához az ujjainkban lévő öt izom erős kontrolljára van szükség, a gyerekeknek ez egyre nehezebb feladat – sokkal könnyebb okostelefont, vagy tabletet tenni a kezükbe, hogy építőkockás játékokat játsszanak rajta, mint fizikailag megtanítani őket erre. Ennek viszont az az eredménye, hogy nem fejlesztik ki azokat a képességeket, mivel a későbbiekben könnyedén megtanulhatnák a ceruzával, tollal való írást. 

#szavazas-150#


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek Hírek Magyar Magyarország

Szótár

Polányi János

Polányi János: 14 magyar Nobel díjasunk egyike. 1986-ben kapta meg a kémia szakterületén az... Tovább

Uránia Nemzeti Filmszínház

Uránia Nemzeti Filmszínház: Az Uránia Nemzeti Filmszínház egy mozi Budapest VIII.... Tovább

Tovább a lexikonra