A 2018-as World Happiness Report 156 országot rangsorolt a „boldogsági szintjük” alapján, amelyet olyan szempontok alapján számoltak ki, mint a GDP, az átlag élettartam, a nagylelkűség, a szociális támogatás, a szabadság és a korrupció szintje. A következőkben az ezen szempontok alapján kiválasztott nyerteseket soroljuk fel.
10. Ausztrália
Ausztrália közelében találjuk a világ legnagyobb korallzátonyát, és néhányat a bolygó legszebb tengerpartjai közül. Az ország a mai napig a világ egyik legnépszerűbb célállomása a vakációzók számára, azonban a tavalyi pozíciójához képest eggyel lejjebb csúszott a boldogsági ranglistán.
9. Svédország
Svédország tavalyi 10. helyezését cserélte el idén Ausztráliával. Az országról elmondható, hogy minden olyan skandináv jellegzetesség megvan benne, amelyeket szomszédjai is kínálnak. Találkozhatunk itt Koppenhága városi hangulatával és Norvégia vadregényes tájaival is, de persze a Finnországra jellemző tavas vidékek és tengerpartok sem maradnak el.
8. Új-Zéland
Új-Zéland továbbra is tartja előkelő nyolcadik pozícióját a boldogsági ranglistán. A változatos tájakat felsorakoztató szigetország büszkélkedik a világ néhány legszebb természeti kincsével. Amit Douglas Adams író is megemlített, Peter Jackson pedig nagysikerű Gyűrk Ura és Hobbit-trilógiáinak forgatási helyszíneként használta.
7. Kanada
Kanada idén is a hetedik helyen végzett, amiben sokat segített a hosszú átlag élettartam, a laza életvitel és a festenivaló tájak.
6. Hollandia
Hollandia a 2013-as negyedik helyről az évek során két pozíciót csúszott, de idén sikerült ismét hatodikként befutnia. Szabadelvű politikája, virágzó kerékpárkultúrája és csinos látképei miatt nem sokaknak lehet oka panaszra errefelé.
5. Svájc
Habár Svájc 2015-ös első helyezését elvesztette, bizonyára senkit nem lep meg, hogy továbbra is a top 5 ország között találjuk. Az átlag várható életkor 82,8, az emberek többnyelvűek (nem ritkák a német, francia és angol nyelvet is beszélő polgárok), ráadásul lélegzetelállító tájakkal rendelkeznek.
4. Izland
Izland a majdnem dobogós negyedik helyen végzett idén, ami köszönhető többek között az alacsony jövedelemadónak és annak, hogy tavaly a Global Peace Index a világ legbékésebb nemzetének választotta. Az országba érkező látogatók számra több mint négyszeresére nőtt az elmúlt hat év során.
3. Dánia
2016 legboldogabb országa tavaly ezüst- idén pedig bronzérmes lett, persze ennek ellenére itt sem hallhatunk túl sok panaszt azt emberektől. Dánia sikere olyan szempontoknak tudható be, mint a 80 éves átlag várható életkor, az ingyenes (adóból finanszírozott) egészségügy, és a példaértékű segélyrendszer.
2. Norvégia
Norvégia gyönyörűen szerepelt az idei versenyen, és büszkén viselheti a világ második legboldogabb nemzetének járó kitüntetést. Ez nem meglepő, hiszen Európa legszebbnek megválasztott országáról van szó, ahol mind a társadalmi tőke, mind pedig a nemi egyenlőség kimagasló.
1. Finnország
2018-ban Finnország fosztotta meg tavaly elfoglalt trónjától az idén második helyen végző Norvégiát. Európa nyolcadik legnagyobb országa összesen négy pozíciót ugrott 2017 óta. Kétségtelenül jól jött a finneknek, hogy mind a legjobb életminőségű, mind pedig a legbékésebb országok egyikében élnek.