Mégis léteznek IQ toplisták: több cikket összevetve bemutatjuk a valaha mért legmagasabb IQ pontszámmal rendelkező embereket. Már csak azért is, mert van egy magyar, aki okosságban – pontosabban IQ pontszámban – megelőzi Stephen Hawkingot!
1. Kim Ung-Yong 210-es IQ-val él, három évesen négy nyelven olvasott, nyolc évnyi munka után, 16 évesen hagyta ott a NASA-t, s mielőtt 1990-ben a Guinness Rekordok Könyve visszavonta a világ legmagasabb IQ-ja címet, addig ő vezette a listát.
2. Christopher Langan 195-210 közé tett IQ-jával tartja a második helyet. A legokosabb amerikai emberként tartják számon, négyévesen olvasott, a gimnáziumban már önmagát képezte emelt matematikából, fizikából, filozófiából, valamint latin és a görög nyelvből. Mindennek tetejébe allítólag 100 %-os SAT vizsgát tett úgy, hogy átaludta annak egy részét.
3. Rick Rosner 192-es IQ-ját 2000-ben az amerikai Legyen Ön is Milliomos játékban mutatta meg, azóta is televíziós, író és pszeudo-híresség.
A következő oldalon folytatom!
4. Philip Emeagwali mérnök, matematikus és geológus 190-es IQ-val él, és tanít különböző egyetemeken.
5. Garry Kasparov mérhető IQ-ja 190 körül mozog, a Bakuban született férfit a világ leghíresebb sakkozói között tartják számon.
6. Sir Andrew John Wiles az Amerikai Egyesült Államokban élő angol matematikus, aki a 358 évig nyitva álló Nagy Fermat-tétel bizonyításával lett híres. 1993-ban publikálta először a megoldást, ám az hibás volt, ezután két évre bezárkózott a házába, és 1995-ben a hibátlan bizonyítással tért vissza az emberek közé.
7. Polgár Judit 170-es intelligenciahányadosával bír, nem mellesleg ő a sakktörténet legjobb női sakkozója, aki a női világranglistát 1989 óta megszakítás nélkül vezeti. Juditot és két nővérét apjuk képezte kiskoruktól fogva.
8. Paul Allen amerikai informatikus volt Bill Gates-szel együtt a Microsoft alapítója. Nemcsak 170-es az IQ-ja, de 2000-től 2006-ig egyike volt a világ tíz leggazdagabb emberének.
9. Stephen Hawking 160-as IQ-ja csak a lista végére volt elég, a vezető angol elméleti fizikus azon kevés tudósok közé tartozik akik részei lettek a populáris kultúrának is.