A világ legkülönlegesebb és legérdekesebb fái

TR

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Igazi természeti csodákként lehetne számon tartani a most következő néhány fát, melyek tagadhatatlanul a világ legszebb és legérdekesebb fái közé tartoznak. Mutatunk néhányat, gyönyörködjetek ti is! 

Majomkenyérfa 


A más néven baobabfa az afrikai füves szavannákban őshonos mályvaféle akár a 4000-5000 éves kort is megélheti, emellett törzsük kerülete akár a 30-40 métert is elérheti. Ritka lombozata alatt egy egész nyáj elfér. A nagy virágaiból pedig uborka alakú termés fejlődik mely, a majmok egyik kedvenc eledele, innen kapta a nevét is 


Sárkányvérfa


Különös módon a spárgafélék családjába tartozik ez a fa. A különleges formájú növény a Kanári-szigetek jelképévé vált. A fagymentes területeket kedveli a leginkább, botanikus kertekben is gyakran bemutatják. Ez a növény a szimbóluma a természetvédelmi területnek Tenerife szigetén. Nagyjából 12 métert magasra tud nőni, viszont lassan fejlődik, 10 évente mintegy egy métert nő, egyes példányaik akár 1000 évig is elélnek.

hirdetes

146 éves japán lilaakác fa

hirdetes

Aki látta az Avatar című filmet, az már találkozhatott a „Lelkek fája” kifejezéssel. Japánban egy 146 éves lilaakác láttán sokunknak ez jut rögtön az eszébe. Úgy néz ki, mint egy csodálatos rózsaszínes naplemente az égen, mégis kézzel tapintható közelségben vannak a virágok. Ez a 146 éves fa nagyjából 2000 négyzetméteres kiterjedéssel bír. Káprázatos, nem igaz?

Szivárvány eukaliptusz

 

A szivárvány eukaliptusz a Föld legszínesebb fájaként van nyilvántartva. A színpompás egyed a Szunda- és a Fülöp-szigeteken található. Kérge zöld alapon hosszanti vörös csíkos. Eukaliptuszok leginkább a déli féltekén találhatóak. A szivárvány eukaliptusz viszont az egyik olyan faj, amely az északi féltekén is fellelhető. Manapság ezt a színpompás fát sok helyen ültetik, főleg papír előállításhoz és díszítéshez használják.

Forrás: erdekesvilag.hu


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek Kirándulás Külföld Utazás

Szótár

A trianoni békeszerződés

A trianoni békeszerződés (békediktátum): 1920. június 4. Az első világháborút lezáró... Tovább

Finnugor

Finnugor: Divatos közhiedelem szerint a magyar nyelv is ebből a nyelvcsaládból származik, bár... Tovább

Tovább a lexikonra