Ahogy májusba értünk, ez csak egyet jelenthet – elkezd virágozni minden idők legkedveltebb virága, az orgona! Ezt a növényt elsősorban szép virágzása és elragadó illata miatt ültetik, gondozzák az emberek. Színvilága rendkívül változó, a rózsaszínesebb árnyalatoktól kezdve egészen a lilákig fellelhetőek, de akadnak sárgásabb, kékesebb, fehér változatai is. Amellett, hogy rendkívül szépek, árnyékot is képesek számunkra nyújtani, amikor már megfelelően megnőnek – egészen a 2,5 méteres daraboktól a 9 méter magasságig képesek fejlődni. A megfelelő gondozással, az orgona fogja idén májusban megkoronázni kertedet!
Az orgona ültetése
A tavaszi, illetve az őszi időszak a legmegfelelőbb orgonánk ültetésére. Helyezd növényed függőlegesen a neki szánt gödörbe, amit érdemes olyan mélyre kialakítanod, hogy növényed megfelelően beleférjen. Amennyiben egynél több orgonabokrot szeretnél egyszerre ültetni, érdemes közöttük megtartani a tisztes távolságot – ez legyen meg nagyjából 1,5 méter.
Válassz számára olyan területet, ami a nap legnagyobb részében bővelkedik a meleg napfényben, valamint figyelj arra, hogy földje megfelelően ki legyen szárítva. Az orgonáknak létszükségletük a megfelelő vízlevezetés talajukban. Ültetésüket elvégezve érdemes őket jól meglocsolni, valamint egy kisebb mulcsot helyezni rájuk. Figyelj arra, hogy ez utóbbi ne gyűjtsön ugyanakkor magába nagyobb mennyiségű vizet – ez növényednek ugyanis nem fog jót tenni.
Az orgonabokrok gondozása
Ezek a növények igénytelen bokroknak vannak számontartva, ami azt jelenti, hogy minimális gondozást igényelnek. Ez alól egyedül metszésük kivétel.
A legtöbb talajtípusban képesek tökéletesen fejlődni, amíg az megfelelő vízelvezetéssel rendelkezik, illetve humuszban, tápanyagban gazdag. Ugyanakkor, a legjobb, amit tehetsz, hogy a földjébe ültetéskor, és utána is keversz egy kisebb mennyiségű komposztot, így is elősegítve még dúsabb bokrosodását, fejlődését. Hosszan kell locsolni, hogy gyökere és talaja képes legyen felszívni a számukra elegendő vizet, viszont figyeljünk, hogy ez ne stagnáljon rajtuk, illetve ne is történjen meg gyakran, ugyanis gyökerüknek nem fog jót tenni a gyakorta öntözés.