A világ többek között épp attól olyan csodálatos hely, hogy annyi féle színes kultúra tölti be. Az eltérő kultúrák pedig nem csak a viseletekben nyilvánulnak meg, hanem természetesen a szokásokban, viselkedésben is. Ami a világ egyik felén a tisztelet jele, a planéta túloldalán nem, hogy illetlen, egyenesen sértő lehet. Ebben a cikkben elhoztam pár szokást a világból, melyeket itthon talán viccesnek, de mindenképp különösnek érzünk.
1. ország: Bhután
Bhután egy nagyon erősen dohányzás ellenes ország, olyannyira, hogy nem, hogy árusítani és vásárolni nem lehet itt cigarettát, de még csak bevinni és elszívni sem. Amennyiben valaki szembe megy a szabályozással, és becsempész dohányt, annak súlyos pénzbüntetéstől kezdődően akár a szabadságvesztésig terjedő büntetéssel kell számolnia. Amennyiben tervezel ellátogatni ebbe az egyébként gyönyörű országba, készülj fel a cigarettázás mellőzésére.
2. ország: Görögország
Görögországban tilos magassarkúba ellátogatni az ókori műemlékekhez. Az elsőre vicces szabálynak egy nagyon is racionális oka van: ezek a cipők komoly károkat tudnak okozni a régészeti kincsekben. Persze, egyetlen ember még nem lenne gond, de gondolj bele, hányan látogatják például az Akropoliszt – ha csak minden második nő viselne magassarkút, az egy év alatt már nagyon látványos kopást eredményezne. Az megint más kérdés, hogy ilyen kaliberű és elhelyezkedésű emlékművet mégis ki keres fel tűsarkúban.
3. ország: Szingapúr
Szingapúrban a város és a közterek tisztaságának megőrzése érdekében a rágózásra vezettek be tilalmat, aki pedig megszegi a törvényt, annak elég nagy összegű pénzbüntetés és közmunka lesz a jutalma.
4. ország: Barbados
Barbadoson tilos terepmintás ruhákat hordani. Hogy miért? Hát, arra nem adtak konkrét választ, csupán a lábukon alig álló indokokat, de a törvény az törvény, és az áthágása szankciókat von maga után.
5. ország: India
Ez nem vicces, és furcsának is csak addig tűnik, míg az ember egy picit bele nem gondol a miértekbe. Ebben az országban nem szerencsés távcsövet, messzelátót vagy kamerát nyílt területen használni, különös tekintettel a csomópontokra, állomásokra, repülőterekre, ugyanis az indiai rendőrség pillanatok alatt lekapcsol terroristagyanús tevékenység gyanúja miatt. Az ottani rendfenntartók ráadásul lelkiismeretesek és gyorsan, nem érdemes ezzel kísérletezni.