Világ körüli utazásokra a koronavírus miatt most nincsen módunk menni, így a világ legnagyobb piramisát, legmagasabb épületét nem tudjuk megcsodálni személyesen, de megtudjuk a világ legnagyobb huszárszobrát, ami tényleg olyan látványt nyújt, amire azt lehet mondani, hogy hű-meg ha. Bemutatjuk nektek a Miskahuszárt!
A világ legnagyobb huszár szobra
Bizony-bizony nagyon jól gondoljátok, hogy a világ legnagyobb huszár szobra hazánk területén található, méghozzá nem is olyan messze a csodaszép és csodakalandos Velencei-tótól, a híres neves Pákozdi csata helyszínén, Pákozdon, az M7-es autópálya mellett, az ún. Bogár halmon, pontosan ott, ahol a legendák szerint, Jellasics horvát bán és császári-királyi táborszernagy állt 1848. szeptemberében. Érdemes felkeresni, meg nézni, messziről, kicsit közelebbről, mert tényleg elképesztő látvány, amit a képek nem is igazán adnak vissza. Meg kell nézni élőben!
A Miskahuszár a világ legnagyobb huszár szobra
100 tonna beton. 100 tonna beton kellett ahhoz, hogy elkészüljön ez a monumentális alkotás. A szobor, kicsivel több mint 13 méter, mellé érve az ember egy egészen kicsinek érezheti magát. A szobrot nemcsak nappal, hanem este is érdemes felkeresni, hiszen ki van világítva, így sötétben is egészen különleges látvány. Ráadásul a környék tele van jobbnál jobb kirándulóhelyekkel, meg ugye a Velencei-tó sincsen messze, sőt. Télen nyáron tökéletes úti cél ez a nagyon különleges, és nagyon magyar emlékmű.
A magyar huszárságról
A Miskahuszár szobor a magyar huszár szimbóluma, ennek a magyar katonai hungarikumnak az emlékműve, amely egészen pontosan a magyar katona hősiességét és bátorságát hivatott megformálni, ennek állít egy nagyon szép emléket. Emléket, amely a győztes magyar katona emléke, aki a pákozdi diadal helyszínén őrködik, egyik kezében a győzelmi zászlóval a másikban pedig a kardjával, amivel a hazáját védte, és védi mindörökké.
A magyar huszár, mint hungarikum
A huszár a 15. században Magyarországon kialakult könnyűlovassági fegyvernem katonája. A könnyű fegyverzetű huszárok a pajzsosok alkotta biztonsági gyűrűből kitörve, elsőként csaptak rá az ellenségre, állandóan nyugtalanították azt, de a nagyobb ellenséges erő elől kitértek, a nehéz lovasság mögé húzódtak, amint azonban a támadásra újból kedvezővé vált a pillanat, ismét előretörtek. Hazánkban nagyon nagy múltja van a huszárságnak, nem csoda, hogy még a hungarikumok közé is bekerült.