Mindenki elköveti ezeket a hibákat, pedig hamar tönkre vágják a mobilodat!

Sz.F.

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A telefonszervizek szakértői mind egy véleményen vannak: a készülékek legtöbbször a helytelen használat miatt hibásodnak meg. Összegyűjtöttük a legfőbb hibákat, amelyek hazavághatják a telefonodat...Ha ezeket elkerülöd, sokkal ritkábban hibásodik majd meg a készüléked!

Soha nem kapcsoljuk ki

A telefonod akkor lesz hosszú életű, ha időnként egy kicsit kikapcsolod, legalább hetente egyszer egy rövid időre. Az akkumulátornak nagyon jót teszel vele és te is megszabadulhatsz a zavaró hangoktól és üzenetektől legalább pár percre.

Nem állítjuk le a WIFI-t és a Bluetooth-ot

Ha nincs rá szükséged kapcsold ki, így az akkumulátor tovább tart majd és a telefon nem melegszik fel amikor nincs is használatban.

Ha hideg van, akkor is használjuk

Ha kint -15 fok van, akkor ki se vedd a telefonod a zsebedből. Ha a hőmérséklet + 30 fok fölötti, akkor se használd kint a telefonod.

Éjjel töltőn hagyjuk a telefonunkat

A telefont általában feltesszük tölteni és reggelig otthagyjuk, így 100%-ig feltöltődik, ami nem tesz jót. A 95 – 98%-os töltöttség elegendő.

hirdetes

Teljesen feltöltjük és teljesen lemerítjük

Ne akkor tedd töltőre a telefonod, amikor teljesen lemerül. Napközben töltsd többször.

A következő oldalon folytatom!

Utángyártott töltőket használunk

A töltők könnyen elvesznek és elromlanak, ezért a legtöbben egy olcsóbb, utánagyártott töltőt használnak. Ez viszont nem jó ötlet, mert ha a töltő nem eredeti, az akkumulátor könnyebben elromolhat.

hirdetes

Nem tisztítjuk elég gyakran

A kijelzőt gyakran át kel törölni, de még a töltő és a fülhallgató helyét is portalanítani kell. Egy fogpiszkáló segítségével ezeket a réseket is ki tudjuk tisztítani.

A kezünkben van, ha nincs rá szükségünk

Amikor nem használod, nem kell kézben tartanod séta közben. Könnyen leejtheted és jól tudod, milyen drága a kijelzője. Ráadásul így sokkal könnyebben el is lophatják tőled.

Nincs jelszavunk

A jelszóval biztonságosan használhatod a telefonod. Ha ellopják az nagyon kellemetlen, főleg ha a rajta lévő adatokhoz más is hozzáfér.

Kapcsold ki a GPS-t

Amikor nem használod kapcsold ki a GPS-t. Könnyen lemeríti az akkumulátort.

Nem kapcsoljuk ki az értesítőket

Az értesítők folyamatosan használják az akkumulátort.

Az emberek nem is gondolnak rá, hogy az ilyen apró dolgok árthatnak a telefonnak, így nem is értik, miért nem működik rendesen, vagy miért romlik el olyan könnyen.

Forrás


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

Egri csillagok

Az Egri csillagok Gárdonyi Géza 1899-től folytatásokban megjelenő, majd 1901-ben könyvben... Tovább

Segesvári csata

Segesvári csata: Segesvár a mai Románia területén található, de az 1800-as években... Tovább

Tovább a lexikonra