15 játszótéri játék a régmúltól - Emlékszel még mindegyikre?

Sz. F.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Biztos vagyok benne, hogy mindenki emlékszik ezekre a játszótéri eszközökre, én nagyon szerettem az összeset, számtalan emléket őrzök velük kapcsolatban!

Fotó: © leczovics zsolt/cyberpress.hu

Már az őskorban is mindig játszottak valamivel a gyerekek: apró csontocskákból, kövekből, gallyakból saját maguk készítettek játékokat. Később, mikor rájöttek, hogy a gyermekek a játékoknál semminek sem örülnek jobban, elkezdték gyártani őket. Az ókori Egyiptomban egy búgócsigához hasonló szerkezet és a karikafuttatás volt elterjedve a fiúgyermekeknél, a lányoknál pedig kisebb rongybabák – ekkoriban még szinte minden gyermekjáték agyagból készült. Nemsokára elterjedtek a társasjátékok, amelyeket a fiataloktól kezdve a legidősebbekig mindenki játszott.

Egészen a 20. századig nem létezett játszótér. Ekkoriban építhették meg az elsőt Európában. Később az egész világon elterjedtek. A legtöbb magyarországi játszótéren találunk csúszdát, mászókát, hintát. Régebben a játékokat fémből készítették, de ma már inkább a masszív fából készült játékok terjednek. Nyugat-Európában viszont egyre inkább leváltják a hagyományos csúszdát és hintát, helyette a különböző mászókák és akadálypályák a jellemzők. Magyarországon 2011-ben nyílt meg az első ökojátszótér a Margitszigeten.

hirdetes

Pedig a régi játékok voltak a legjobbak, számunkra mindig is ezek lesznek a legkedvesebbek, hiszen számtalan emlék fűződik hozzájuk! A következő oldalon megmutatom nektek azokat a játszótéri eszközöket, amiket nagyon-nagyon szerettem régen! Remélem, hogy mindenki emlékszik rájuk, lapozzatok egyet, és mutassátok meg mindet a fiataloknak is! 

hirdetes


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek

Szótár

Balczó András

Balczó András: Magyarországnak 20 „darab” 3-szoros olimpiai bajnoka van, Balczó... Tovább

Kalocsai népművészet

Kalocsai népművészet: Ez a művészeti tevékenység a Kalocsa XVIII.–XIX. századi... Tovább

Tovább a lexikonra