8 érdekesség kedvenc régi sorozatunkból, a Robog az úthenger-ből

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Na tegye fel a kezét, ki az, aki szerette, Te még nem láttad? Akkor mindenképpen pótold, hiszen ez egy olyan klasszikusa, amit egytől-egyikg mindenkinek látnia kell! A Robog az úthenger Bednai Nándor 1976-ban készült fekete-fehér, 6 részes magyar tévéfilmsorozata, amiről most 8 érdekességet mutatunk be nektek.

Robog az úthenger

A Robog az úthenger egy igazi klasszikus, egy jó kis történettel és 6 epizóddal. Nyírmadocsán, a kis nyírségi faluban él Józsi, aki egykoron az egész világot bejárta tengerészként, most istállófiú. Innen indul el, méghozzá úthengert szerezni kicsiny falujának, hogy végre legyen igazi út a községben. Amikor Józsi, távol szeretett szülőföldjétől megszerzi a masinát, kalandos útra vállalkozik, keresztülrobog egész Magyarországon, az epizódok során pedig ebben az utazásban kísérhetjük el, de nem is akarjuk nagyon minden részletét elmesélni, hiszen, ha esetleg valaki még nem látta, akkor legyen újdonság, és meglepetés, inkább mutatunk róla 10 érdekességet.

hirdetes

#1. A tévésorozat főszereplője nem más, mint úthengeres Józsi, akit nem más alakított, mint a sokak által ismert Szabó Gyula., aki bár fiatal korában papnak készült, mégis géplakatos lett, de a legvégén mégis a színészkedés mellett kötött ki, tegyük hozzá, hogy szerencsére.

#2. Szabó Gyula büszke hovatartozására, Kunszentmártonban született, és mindig is aszíve csücske maradt szülőhelye, még a sorozatban is kért egy külön jelenetet, amiben ezt kiemelheti. Van egy apró jelenet, amikor töltött paprikával kínálják, megkóstolja, majd megszólal: „Ilyen jót utoljára Kunszentmártonban ettem!” Külön ő kérte, hogy bele kerülhessen a filmbe.

hirdetes
 

Lapozz egyet, mert az érdekességek mellett még egy szuper jelenetet is mutatunk a filmből, ami biztosan tetszeni fog!

Forrás: A kép csak ilusztráció, forrás: Fortepan / Péterffy István

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Alkotás Érdekességek Magyar Magyar történelem Magyarország Retró Szórakozás Történelem

Szótár

Bükk

Bükk: Magyarország második legnagyobb hegye, az Északi-Középhegység tagja. Az ország... Tovább

Magyar Nemzeti Galéria

Magyar Nemzeti Galéria: A Magyar Nemzeti Galéria a magyarországi képzőművészetet... Tovább

Tovább a lexikonra