Ötvös Sándor ismét kitett magáért, csodálatos drónvideót készített Székelyföldön, most a Madarasi-Hargitát, a Libán-tetőt és a Zetelaki-víztárazót nézhetjük meg madártávlatból!
A Madarasi-Hargitát sokan nevezik a székelyek Szent Hegyének is. Székelyföld legmagasabb hegycsúcsa, a maga 1801 méteres magasságával. Az északnyugati oldalon, 1650 méteren található a Madarasi-Hargita menedékház, amelyet 1941-ben építettek a magyar kormány támogatásával. A csúcsról szép kilátás nyílik a környező hegységekre és medencékre. Ez ma Székelyföld legnépszerűbb síközpontja. Madarasi Hargita üdülő- és kirándulóközpont Székelyudvarhelytől 36 km-re található. Összesen 4,5 km-nyi sípályát találhatunk itt 1500-1760 m tengerszint feletti magasságban.
A Libán-tetőn az 1000 méteres magasság miatt a növényzet már csak magas fenyvesekből áll, amelyek között nagy kiterjedésű rétek és legelők vannak. Elszórtan pedig nyaraló szállások és üdülőházak váltják egymást. Télen a méteres hó nem ritkaság errefelé. A helyet forgatási helyszínként használták, amikor megfilmesítették Tamási Áron "Ábel a rengetegben" című regényét.
A Zetelaki-víztárazó építése 1976-ban kezdődött, és 1992-ben fejeződött be. A cél árvízvédelem és folyószabályozás volt, de a helyiek energetikai, idegenforgalmi és környezetvédelmi célok szolgálatát is remélik tőle. Az építés során kb. 3 millió m³ földet mozgattak meg, több mint 70 000 m³ betont használtak fel. A munkálatokat közel 300 ember végezte. A vízgyűjtő tó jelentősége akkor látható igazán, amikor például a közeli Nyikó mentén az évente ismétlődő árvizek tetemes anyagi károkat okoznak. Most pedig jöjjön a nem mindennapi drónfelvétel, amit a következő oldalon tekinthettek meg!