Amennyiben szereted az elhagyatott helyeket, egy érdekes szigetet ismerhetsz meg mostani cikkünkben, mely Japánhoz köthető, ráadásul a japán iparosodásban is komoly szerepet játszott.
Japán egyik legkülönlegesebb részének számít Hasima, melyet általában Hadihajó-szigetnek is szoktak nevezni, elsősorban kinézete végett. A Nagaszakitól nem messze, vízen elhelyezkedő egykor zsúfolt bányászváros ma már csak elhagyatott épületei miatt számít népszerűnek, holott egy James Bond-filmben is felbukkan – mégis sötét múltjával nehéz szembenézni.
Olyan, mint egy katasztrófa helyszíne
Első ránézésre ez a sziget egy katasztrófa helyszínének tűnhet, esetleg ismeretlenebbül hathat, mint a természeti erők által megtépázott környezetnek. Pedig háborúból visszamaradt romokról szó sincs, csupán évtizedeken át tájfunok, óriási tengeri hullámok alakították az itt lévő épületeket.
Szeretnél róla többet megtudni? Tekints bele galériánkba!
#GALERIA-103#
A hely érdekes kettős története
A sziget egyáltalán nem tekinthető nagynak, megközelítőleg a Hévízi-tó másfélszeresét kell elképzelni. Eleinte csak sziklák, valamint néhány növény borították – egészen az 1800-as évekig, amikor felfedezték, hogy a terület feketekőszénben gazdag. Ekkor megkezdődött annak kitermelése, a helyi lakosoknak munkát adva. Egyre jobban elkezdett nőni a szén iránt a kereslet – rájöttek, hogy növelni kell a kitermelést kapacitását.
1916-ban építették meg az első komolyabb betonházat a munkások elszállásolására – ez az első többemeletes betonháznak számított egész Japánban. Ekkor már háromezren dolgoztak a szigeten, mégis következő években összesen 30 betonból készült lakóépület került megépítésre.
1959-ben már majdnem hatezres lélekszámmal rendelkezett a sziget, melyek között sok család is szerepelt – miattuk iskola, játszótér, kocsma is kivitelezésre került.