Szilvás gombóc recepttel

SZ.F.

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Nagyon szerettem régen, és még ma is imádom, ez már egy örök szerelem marad! Ismerjétek meg cikkünkből a tökéletes szilvás gombóc receptjét! 

#szavazas-50#

A gyümölccsel töltött szilvás gombóc és a magyar konyha különféle, tésztából készül gombócai a hagyományos osztrák gasztronómiából származnak, ahol Knödelnek nevezik ezeket a gombócokat. A szilvás gombócot Zwetschgenknödelnek nevezik németül. A szilvalekváros gombóc a Powidlknödel.

Gyerekkoromban nem tudtam meglenni nélküle, minden nyáron azt kértem a nagymamámtól és az édesanyámtól is, hogy készítsék el, és lehetőség szerint minél többet csináljanak belőle! Természetesen segítettem is benne, én kevertem a fahéjas cukrot, raktam a szaggatott tésztába egyesével a szilvát, és vártam, hogy megfőjön mind a vízben!

Egy gond volt csak a szilvás gombóccal, még pedig az, hogy minden alkalommal hamar elfogyott. Hiába büszkélkedett édesanyám azzal, hogy most sikerült 82 gombócot csinálnunk, két óra múlva már egy sem volt a műanyag edényben. Annyira nem csodálkozok rajta, mivel tényleg isteni finom volt, és még ma is az! Remélem, hogy ti is legalább annyira szeretitek, mint én!

hirdetes

Szilvás gombóc recepttel

Hozzávalók

  • 2-3 kilogramm burgonya
  • 40 dekagramm liszt
  • 2 evőkanál olaj
  • 2 tojás
  • 2 evőkanál búzadara
  • szilva
  • hirdetes
  • sima cukor vagy porcukor fahéj
  • zsemlemorzsa

Elkészítése

Pucoljuk meg a burgonyát, vágjuk össze, majd főzzük meg. Ha elég puha, akkor öntsük le róla a vizet, és törjük össze jó alaposan, majd hagyjuk hűlni. Közben vágjuk félbe a szilvákat, és magozzuk ki mindet. Ha kellőképpen kihűlt a krumpli, adjuk hozzá a lisztet, és az olajat, sózzuk meg, és kezdjük el összedolgozni. Amikor kezd tésztaállagú lenni, adjuk hozzá a búzadarát és a tojást is, majd keverjük össze alaposan.

Lisztezett felületen nyújtsuk ki, nagyjából félujjnyi vastagságúra. Ezután vágjuk a tésztát négyzetekre, és keverjük össze a porcukrot, vagy cukrot a fahéjjal. A megmosott, kimagozott szilvákat helyezzük a négyzetek közepébe, majd szórjuk meg fahéjas cukorral. Hajtsuk fel a tészta sarkait, kicsit nyomogassuk össze, formázzunk belőlük gombócot. Ügyeljünk arra, hogy nem szóródjon ki a fahéjas cukor belőle.

Ezután forrósítsunk fel vizet, amibe tettünk egy kevéske sót, és főzzük meg benne az elkészült gombócokat. Közben tegyünk zsemlemorzsát egy serpenyőbe, és lassú tűzön pirítsuk meg. A vízből szedőkanállal vegyük ki a megfőtt gombócokat, és forgassuk meg egyből mindet a pirított zsemlemorzsában. És már kész is vagyunk! 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Ételek Gasztronómia

Szótár

A trianoni békeszerződés

A trianoni békeszerződés (békediktátum): 1920. június 4. Az első világháborút lezáró... Tovább

Fehér hortobágyi racka

Fehér hortobágyi racka: Aki járt már a Hortobágyon, az az út mellett lépten-nyomon... Tovább

Tovább a lexikonra