Hazánk nagy büszkesége az Oscar-díjas épület
Nos, most, hogy már ismerjük az esemény háttértörténetét, megérthetjük, hogy miért is tulajdonítanak ekkora jelentőséget az elért eredmények. A nemzetközi szakértőkből álló bizottság a fenntarthatósági, esztétikai és a látogatói élmény szempontjából egyaránt a világ legjobbjainak ítélte Magyarország e két különleges intézményét. Így kerültünk tehát a világranglista élére.
A főváros és Magyarország új jelképei egyébként hazánk legnagyobb nevezetességei közé kerültek. A két épület ráadásul az elvárásokat felülmúlva hatalmas látogatottságnak örvend.
Na de miért a Magyar Néprajzi Múzeum?
A Néprajzi Múzeum tervezésére 2016-ban hirdettek meghívásos nemzetközi tervpályázatot. A világszínvonalú mezőnyből a nemzetközi zsűri egy magyar tervező, a Ferencz Marcel által vezetett NAPUR Architect pályaművet kiáltottak ki győztesnek. A 2022 májusában nyílt Néprajzi Múzeum az egész szakma figyelmét magára vonta.
Az épület számos díjat és komoly szakmai eredményt is bezsebelt, köztük a londoni, svájci, német és kínai építészeti versenyeken. 2023-ban a Velencei Építészeti Biennálén a Néprajzi Múzeum képviselte hazánkat a magyar pavilonban.
A múzeumban interaktív tárlatok mellett találhatunk egy közel 4000 műtárgyat felvonultató, lenyűgöző Kerámiateret és egy óriásmakettet is, mely a főváros aranykorát reprezentálja. A különleges, majdnem 7 ezer négyzetméteres tetőkertje egyébként Budapest egyik legkedveltebb találkozóhelye.
Forrás: Index.hu