Egy másik történet szerint egy közeli várnagy neje szeretett volna itt menedéket keresni gyermekével, azonban a többi rejtőzködő nem engedte be őket. Bosszúból a nő elárulta a rejtekhelyet a tatároknak, akik hálátlan módon felkoncolták őt. Ezt követően pedig célba vették a barlangot. A keskeny bejáraton azonban nem tudtak bejutni, így egy hatalmas lyukat ástak a hegy tetején, mely beomlott és így maga alá temette a rejtőzködőket. A törmelékek pedig két helyen lyukat vájtak a barlang falába.
Egy harmadik legenda szerint pedig Szelim szultán itt rejtette el kincseit, melyeket a mai napig egy óriási, mérges leheletű sárkány őriz. Érdekes, hogy a barlang vizsgálata közben Kessler Hubert régész nagy mennyiségű szén-dioxidot talált a lyuk mélyén. Talán erre a mérges „leheletre” utalt Szelim szultán is?
Látványosságok a közelben
Ha már ellátogatunk a Szelim lyukhoz, mindenféleképpen szánjunk időt néhány más érdekesség megtekintésére is. A közelben található például a Pisztoly-barlang is és az Öreg-hegy kedvelt kirándulóhely is. Itt hosszabb-rövidebb túrákat is tehetünk, és a szintkülönbség sem olyan nagy, szóval nem kell attól tartanunk, hogy esetleg nem fogjuk bírni a gyaloglást. A barlangtól könnyen megközelíthetjük még a Turul emlékművet is.
Turul emlékmű
A Gerecse-hegység ezen szakaszán több, mint 100 méteres sziklafalakat csodálhatunk meg a mélyben. A Szelim-lyuktól nem messze azonban megtekinthetjük nemcsak Magyarország, de Európa egyik legnagyobb fémmadarát, a Turul-emlékművet. A kilátás innen is páratlan, viszont a közeli Csúcsos-hegyen található aknatoronyból még magasabbról kémlelhetjük meg a környéket.
Ha tetszettek az olvsottak kérem adja tudtunkra a fenti “Tetszik” gomb megnyomásálval! Köszönjük!