A Corvinban minden szinten szinte minden! Csodáltuk, szerettük, elvesztettük, visszakapjuk! 300 millió forintból kezdik meg a felújítást! Újra lesz Corvin Áruház!
Hosszas idő után, de csak elkezdődött a Corvin Áruház hosszú ideje várt, 300 millió állami forintból való felújítása. Különlegessége lesz, hogy a homlokzatot az eredeti állapotára állítják vissza, így Budapest visszakaphat egy klasszicizáló stílusú palotát a város egyik fő központjában. Részben legalábbis, sajnos a Blaha Lujza tér egyre kevésbé palota környéket képvisel...de nézzük, hogy mi mindent látott már a legendás Corvin Áruház.
Talán nem túlzás, ha úgy fogalmazunk, hogy a régen legmenőbb áruház ma már szégyenteljes és rangon aluli állapotban van önmagához képest. Az egykor még virágzó Corvin, nem csak a vidékieket vonzotta ide, de a külföldieket is.
1930-ban a Pesti Hírlap Képes Naptára így írt az áruházról:
„Egész kis város ez az egyetlen épület, s ma már Európa legelső divatotthonává fejlesztette igazgatósága. Küszöbét nemcsak a főváros vásárlóközönségének ezrei lépik át, de óriási termeiben randevút ad egymásnak a vidék jó pénzért jót vásárolni szerető népe éppen úgy, mint azok a külföldiek, akik tudják, hogy Budapest divatkereskedelme nem marad ízlés, minőség és lelkiismeret tekintetében sem Párizs, sem London mögött... Mert ahogyan Európa divatját Párizs, a fővárosét a Corvin diktálja, és igen szerencsés, mesteri kézzel.”
Nézd meg ezeket a képeket az 1970-es 1980-as évekből!
#GALERIA-90#
Emlékeztek? Minden szinten szinte minden. Ki ne emlékezne a 80-as évek Romhányi József nevéhez köthető szlogenre, ami utalt a szocialista hiánygazdálkodásra, és utalt arra is, hogy bár a nyugat-európai áruházak magas színvonala és áruválasztéka továbbra is távol áll a miénktől, de azért nekünk is van minden ami kell...szinte minden. Azért a magunk megbízhatóan közepes, szocialista konfekció módján van itt minden: összehajtható nejlon esőkabát, ami elfér a táskában a hirtelen jövő záporra, dzsörzékosztüm és Tisza sportcipő is.
Hogy is felejthetnénk el a reklámot? A Corvinban minden szinten szinte minden!
De emlékeztek még a mára már nem létező, ám korában kifejezett bájjal bíró, a Somogyi Béla utcáról nyíló áruházi büfére? Ebben a büfében a pultok kicsit foltosak, kicsit morzsásak voltak, a kiszolgáló hölgy fehér köpenyben számolta ki a visszajárót, de ami igazán a lényeg, hogy: négy forint negyven fillér volt a puncsos minyon, a korabeli cukrászat egyik csúcsterméke. RÓZSASZÍN MINYONT VENNI ÉS A PULTNÁL ELFOGYASZTANI A NYOLCVANAS ÉVEK MÁSODIK FELÉBEN EGY FELEJTHETETLEN ÉLETÉRZÉS VOLT!
De a Corvin áruház nem csak a minyonról volt híres és az esőkabátokról. Emlékeztek arra, hogy aki vásárolni ment annak lépcsőzni kellett a szintek között? A Corvin Áruház volt az első olyan áruház, ahol mozgólépcső működött 1931-ben.