Ha meghalljuk a zsír szót, már rögtön rosszra gondolunk, és arra, hogy nagyon nem kellene enni, pedig ez nem jó hozzáállás! Kacsazsírt fogyasztani például nagyon hasznos, az összes állati zsiradék közül ez a legegészségesebb, és jónéhány növényi társára is ráver. Mutatunk is 8 jó okot, amiért neked is hasznos lenne kacsazsírt fogyasztanod.
A zsírok hasznosak tudnak lenni, főleg a kacsaszsír
Mikor zsírról beszélünk, mindenki az emberiség egyik legnagyobb ellenségére gondol, pedig a zsíroknak több fajtája is van, amik közül csak egyetlen egy az, ami egyáltalán nem hasznos, mégpedig a transzzsír. Ezzel szemben a telített, az egyszeresen és a többszörösen összetett telítetlen zsíroknak számtalan pozitív hatása van. A kacsazsír egyszeresen telítetlen zsírokkal és ezek közül is az egyik legfontosabb zsírsavval, a linolénsavval van tele. De nézzük is milyen pozitív hatása vannak ennek.
A kacsaszír 8 pozitív hatása
#1: Csökkenti a koleszterinszintet
Igen, lehet, hogy elsőre furcsán hangzik, én magam is azt gondolnám, hogy a kacsazsír növeli a koleszterinszintet, pedig épp ellenkezőleg! A benne található egyszeresen telítetlen zsírok csökkentik a koleszterinszintet, megakadályozva ezzel a magas koleszterinszint okozta egészségügyi problémák kialakulását, amiket már mind ismerünk, jó estebben csak a tv reklámokból.
#2: Csökkenti a rák kockázatát
A kacsazsír telis-tele van hasznos antioxidánsokkal, amik elpusztítják a szabadgyököket a szervezetből. Ez pedig nemcsak az öregedést lassítja le, hanem a rák kialakulásának kockázatát is csökkenti.
#3: Erősíti a csontokat
Mennyit halottam kiskoromban, hogy sok tejet igyak, hogy csontjaim erősek legyenek, de azt senki sem mondta, hogy a kacsaszír fogyasztásával is hasonló eredményeket érhetek el, pedig de. A kacsaszsírban nagy mennyiségben előforduló linolénsav ugyanis fontos szerepet játszik a kalcium megfelelő felszívódásába.
#4: Erősíti az immunrendszert
Erős immunrendszerre pedig mindenkinek szüksége van, nemcsak a téli hónapokban, hanem most is! A kacsazsír olyan ásványi anyagokat tartalmaz, mint a szelén és a cink, amik ellenállóbá teszik a szervezetet, azzal, hogy erősítik az immunrendszert.
#5: Gyógyír veseproblémákra
A kacsazsír veseproblémákra is gyógyír lehet, persze nem azt mondjuk, hogy orvosság helyett alkalmazandó, de azt nagyon jól kiegészítheti, illetve megelőzés gyanánt is kiváló. A kacsazsírban lévő linolénsav ugyanis támogatja a vesék optimális működését.
#6: Eltávolítja a felesleges savakat
A kacsazsír képes lekötni, közömbösíteni, valamint eltávolítani a szervezetben túltengő savakat.
#7: Segíti a vér áramlását
A kacsazsír fogyasztás a vér áramlását is segítheti, méghozzá úgy, hogy sejtek felépítéséhez, a hormonok termeléséhez, az ízületek olajozott működéséhez, kipárnázza a szerveinket, ezzel pedig segíti a vér sima áramlását.
#8: Segít a fogyásban!
A végére hagytama legjobbat, vagy talán inkább legmegdöbbentőbbet, igen, jól olvasod, a kacsaszír segít a fogyásban is! Manapság nagyon sokféle diéta van, amik a különbözőbbnél különbözőbb módszerekkel próbálják meg a felesleges zsírpárnát eltávolítani. Bizonyos fogyókúrás étrendek szerint például a jó zsírok fogyasztása egyenesen létfontosságú ahhoz, hogy véglegesen megszabaduljunk felesleges kilóinktól.
Forrás: egeszsegter.hu