hirdetes

1500 év után végre fény derülhet Atilla, a hun király sírjának rejtélyére

Sz.F.

Egy 1500 éves rejtélyre derülhet fény hamarosan - Atilla, a hun király sírja körül számtalan titok lappang, a Travel Channel azonban most az igazság nyomába eredt, hogy felfedje ezeket a titkokat!

1500 év után végre fény derülhet Atilla, a hun király sírjának rejtélyére

Atilla, a hun király

Atilla az európai hunok leghíresebb nagykirálya. Időszámításunk szerint 410 körül született Bendegúz fiaként. Atilla kora egyik leghatalmasabb birodalmát uralta 434-től, melynek területe Közép-Európától a Kaszpi-tengerig és a Dunától a Balti-tengerig terjedt. A 440-es években két hadjáratot vezetett a Balkán-félszigeten a Keletrómai Birodalom ellen, magát Konstantinápolyt is fenyegetve. 451-ben a korábban szövetséges Nyugatrómai Birodalom ellen fordult, egészen Orléans-ig törve előre, a fővárosából, Ravennából űzte el III. Valentinianus nyugatrómai császárt, 452-ben.

Bár a birodalma halála után szétesett, mégis Európa történelmének legendás alakjává vált. Nyugat-Európában a vad barbárság szimbóluma lett és az „Isten ostora” névvel illették. Történetíróink viszont művelt és nemes uralkodóként tartják számon, ezt támasztja alá az egyetlen korabeli beszámoló szerzője, Priszkosz rétor is. Három viking sagában is fontos szerepet játszik.

hirdetes

453 tavaszán Attila székhelyén halt meg - a hagyomány szerint nászéjszakáján orrvérzése lett és belefulladt kábulatában. Más feltételezések szerint a rengeteg alkoholtól kialakuló májzsugor ellensúlyozására létrejövő, ún. nyelőcső visszérbetegségtől kapott belső vérzés miatt vérzett el. Egy harmadik legenda úgy véli, hogy germán felesége, Ildikó (Krimhilda) ölte meg, fülébe cseppentett méreggel. Sírja körül azonban rengeteg legenda született, nézzük, hogy a Travel Channel hogy próbál az igazság nyomába eredni!

hirdetes

Atilla végső nyughelye víztömeg alatt fekszik, mivel egy elterelt folyó medrébe helyezték örök nyugalomra, a temetése után pedig visszaterelték a folyót saját medrébe. A jelen lévő szemtanúkat lenyilazták, hogy soha ne derüljön ki, hol is volt pontosan a szertartás. Ezek viszont csak feltételezések, az azóta eltelt több mint 1500 év alatt azonban senki nem bukkant rá Atilla sírjára, holott rengetegen próbálkoztak, legfőképpen a XIX. század környékén. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Muhi csata

Muhi csata: Időpontja: 1241. április 11-12.  A majdnem 100 000-es nagyságú mongol... Tovább

Normafa

Normafa: a fővárosiak egyik kedvenc kirándulóhelye. A Normafa, eredetileg Viharbükk kedvelt... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Európa Hírek Magyar Magyar történelem Történelem