Sok külföldi reptérhez hasonlóan végre Magyarországra is elérkezett ez az automatizált újdonság, ami sokban megkönnyíti az utazók életét, és még kényelmesebbé teszi az utazásunkat!
Így nem kell órákat sorban állnod a reptéren!
Az elmúlt hetekben mindenhol szinte csak azt lehetett olvasni, hogy teljes káosz van a reptereken, ugyanis a Korona vírusos pandémiás időszak után, a megnövekedett utasforgalomhoz képest túl kevés a reptéri alkalmazott. Mindenki több órás várakozásról, igen hosszú sorokról, járattörlésekről és késéssel induló gépekről beszél, mivel sem a repterek, sem a légitársaságok nem tudtak olyan gyorsan alkalmazkodni a járvány utáni megnövekedett utasforgalomhoz és nem csak Magyarországon, de egész Európában munkaerőhiány van a reptereken, ami akadályozza a földi kiszolgálást. A legjobb, ha mindig úgy számolunk, hogy rövid távú járatok esetén kettő, de tengerentúli járatok esetén három órával előbb kint legyünk a reptéren, a gép indulásához mérten, viszont most ezt az időt könnyen lerövidíthetjük, ugyanis végre a Budapest Airportra is elérkezett az automatizált poggyászfeladás!
Önkiszolgáló poggyászfeladás a Budapest Airporton
Az előbb említett kígyózó sorokat könnyen kikerülheted, hogy ha a hagyományos csekkolás és poggyászfeladás helyett inkább az önkiszolgáló automatizált poggyászfeladó rendszert választod! Az üzemelés óta, egyre több légitársaság csatlakozik a rendszerhez a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren is, így jelenleg ha Wizz Airrel, Air France-al, KLM-el, Aegean-el vagy Norwegian-al fogsz utazni, akkor Te is kiélvezheted az önkiszollgáló poggyászfeladó rendszer előnyeit, de hamarosan a többi légitársaság utasai is használhatják az automatákat.
Ezeket az önkiszolgáló automatákat az A2 Terminál utasfelvételi csarnokában találhatod meg, illetve az indulószinten is van egy pult a bejárattal szemben és a 2B Terminálban is a bejárattal szemben találod az automatákat.
Hogyan működik az önkiszolgáló poggyászfeladó rendszer?
A poggyászcímkédet ezeknél az automatáknál fogod tudni kinyomtatni, a tagomat pultoknál, majd a bagomat automatáknál kell intézni a csomagfeladást. Mindkét rendszer használata nagyon egyszerű, nem kell megijedni a használatuktól! Olvasd be a beszállókártyádat a tagomatnál, válaszolni kell pár egyszerű biztonsági kérdésre, majd kinyomtatja a poggyászcímkénket, amiről a csomagazonosító vonalkódot fel kell ragasztanunk a bőröndre!
Az automata rendszereknél természetesen ugyanúgy érvényesek a csomagfeladási szabályok, amiket itt is be kell tartanod, például itt is ügyelned kell a csomagod súlyára és továbbra sem tehetsz veszélyes tárgyat a csomagba!
Ha ezzel megvagy, akkor menj át a bagomat automatához, ahol be kell olvasnod a poggyászcímkét és a beszállókártyát, és már teheted is a futószalagra a bőröndöt!
Kész is vagy!
Természetesen reptéri alkalmazottak segítségét is kérhetjük, hogyha valamiben elakadnánk, de az automaták használata tényleg nagyon egyszerű és rengeteg időt spórolhatunk meg velük!
Mikor használjuk a poggyászfeladó automatát?
Hogyha már Te is véget vetnél a több órás várakozásoknak, akkor igazából bármikor használhatod az automatát, így elkerülheted a sorban állást! A Budapesti reptéren a legforgalmasabb időszakok egy nap a kora reggeli órákban, dél környékén és a késő esti órákban vannak, ilyenkor mindenképp érdemes inkább az automatákat választani, amivel nem csak a saját, de a reptéri dolgozók dolgát is megkönnyítjük!
Ha pedig még több időtspórolnál, akkor a poggyászcímkédet már előre is kinyomtathatod, ugyanis a Kálvin téren is találhatsz egy tagomat automatát, így az utazás napján már csak a csomagfeladást kell elintézned egy bagomat automatánál!
Viszlát 2-3 órás reptéri várakozás!