hirdetes

Fiatalkorunk szentélye: a híres neves ecseri piac története

GI
Fiatalkorunk szentélye: az ecseri piac

A nyolcvanas évektől már inkább a műkereskedők játszották a főszerepet: a házaló kereskedők felvásárolták a régi dísztárgyakat, értéktelennek tűnő képeket és gőzerővel hordták ki az ekkoriban inkább már bolhapiacként működő Nagykőrösi piacra. Egy éles szemű, ügyes műkereskedő hatalmas összegeket kereshetett, néhányan egy kisebb vagyonra is szert tettek. 

Az ecseri piac mai formája

A piac a mai napig működik, bár már ikonikus jellegéből igen sokat vesztett. A szocializmus végével megszűnt a zárt határ, a nyugati áruk korlátlanul áramolhatnak be az országba. A piac 16 ezer négyzetméteres területén jelenleg körülbelül 300 bérlemény található, melyek egyik része üzlet, a másik fele pedig raktárként üzemel. 

hirdetes

A kereskedők közül sokan több nyelven is beszélnek, hiszen például egy-egy sportesemény alkalmával külföldiek is megjelennek. Nemcsak állandó kereskedők, hanem alkalmi eladók is helyet kapnak a szabapiaci részen. Hétköznap leginkább az árufeltöltés zajlik, az igazi élet szombat hajnalban indul be, amikor előbb a korán kelő kereskedők, antikosok jelennek meg, akiket 10 óra tájékán elárasztanak az érdeklődők. 
 

Forrás: Fortepan / Vimola Károly

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Halotti beszéd és könyörgés

Halotti beszéd és könyörgés: Az egyik legismertebb fennmaradt mű a múltból. A Halotti... Tovább

Hevesy György

Hevesy György: 14 magyar Nobel díjasunk egyike. 1943-ben kapta meg a kémia szakterületén az... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Magyar Magyar történelem Magyarország Magyarság Retró Szórakozás Történelem