Az óriási tervek végett rövid időn belül a panelházak mellett döntöttek, ugyanis hagyományos építkezéssel szinte lehetetlen lett volna mindezt kivitelezni. Mégis, így is problémákba ütköztek.
Az úttörő gondolat megfogalmazása
Végül viszonylag gyorsan képesek voltak megvalósítani az építkezéssel való terveiket, ugyanis létrehoztak egy mini házgyárat az Ezüst part közelében. Ehhez magát az alapgondolatot a legenda szerint egy siófoki sörraktár járdájának az öntése adta, miszerint ilyen módon képesek lennének lecsökkenteni a munkálatokat, hiszen csak ki kell önteni betonfalakat, illetve a költségek is kevesebbek lennének, ugyanis a betonhoz szükséges homok is a Balaton végett szinte korlátlanul rendelkezésükre állt.
Hamra átalakították a terveket, így egy 200 fős épületet 4 hónap alatt létre lehetett hozni, a korábbi 1 – 2 éves időintervallum helyett. A szállodagyárat 1967-ben kezdték el megépíteni, és a következő évben máris az emberek segítségére vált.
Az ez utáni évben már hatalmas sikernek örvendett az épület. Balatonfüred otthont adott a nemzetközi szálloda és építési konferenciának – ennek pedig legnépszerűbb pontja a szállodagyár meglátogatása volt. De emellett már megrendelésekkel is megkeresték, komplett épületek gyártásával, egyenesen Líbiából. Mivel ténylegesen népszerűvé vált, a következő években már bővíteni kellett.
Miért voltak olyan gyorsak a munkálatok?
Egy igazi sikertörténet
Ez a sikertörténet mégis pár évtized után bezárult – 1982-ben az Út-, és Vasútépítő vállalat üdülőjének építésével. Ekkor már híján voltak az anyagi támogatásoknak, így a balatoni szállodaépítési láz is lecsengett. Mégis ezek az épület a mai napig meghatározzák a Balaton, a magyar tengerünk arculatát.