A kutatócsoport monitorozza a boldogságszint évenkénti alakulását, és 2018-ban is elkészítette Magyarország boldogságtérképét 7506 főtől származó adatok felhasználásával. Az eredményeket összegezve megállapítható, hogy a World Happiness Reportban közöltekkel megegyeznek a hazai vizsgálatok, 2018-ban minden régióban boldogabbnak mondják magukat az emberek, mint a 2017-es mintában szereplők.
Leginkább a Nyugat-Dunántúlon és a Dél-Alföldön emelkedett a boldogságszint, de az is megerősítést nyert, hogy akik gazdagabbnak, jómódúnak vallják magukat, azok boldogabbak, de azok is, akiknek több gyermekük van, iskolázottabbak, házasságban vagy kapcsolatban élnek. Azok a férfiak és nők vallottak magukat a legboldogabbnak, akiknek négy vagy több gyermekük van.
Kiderült a felmérésből, hogy a kistelepüléseken élők szignifikánsan boldogabbak, mint a városiak, és a Budapesten élők. És ha már a fővárosnál tartunk, Budapest boldogságszintje messze átlag alatt van, ez igaz az eredmények alapján a mentális egészség és a pszichológiai immunitás vonatkozásában is.
Magyarország boldogságtérképe minimális átrendezősét mutat, még most is az Észak-Magyarországon élők között vannak a legkevésbé boldogok, és a Nyugat-Dunántúlon élők között a legboldogabbak, a megyeszékhelyek közül pedig Szombathelyen élnek a legboldogabbak.
Ha éppen költözés előtt állsz, akkor lehet segítségedre lesznek ezek az adatok, bár véleményem szerint egy 10 millió főből álló országban nem biztos, hogy a 7506 személlyel végzett kutatás jó adatokkal szolgál (de ezt döntse el mindenki maga).
Egyetértesz a kutatás eredményével?
Az adatok részletesen itt érhetők el: boldogsagprogram.hu
Forrás: Fotó: Pixabay