Gazdag rostokban
A csicseriborsónak magas rosttartalma – amennyiben egy adagot (megközelítőleg 130 gramm) elfogyasztunk, az nagyjából 10 grammnyi rostfogyasztásnak feleltethető meg. A rostok pedig szervezetünk számára felettébb fontosak – segítik példának okáért a vércukor szabályozását, valamint a már említett telítettség érzetet is kialakíthatják.
Ebben az élelmiszerben adható rost található meg nagyobb mértékben, ami segíti a megfelelő bél-, valamint mikrobiom magtartását – a mikrobiom állapot és a testsúly között pedig már több tanulmány is kimutatta, hogy van összefüggés.
Beszéljünk a fehérjékről – növényi eredetű proteinek
A szervezetünknek szüksége van olyan fehérjékre, amiket elsősorban kizárólag csak növényi táplálékokkal juttathatunk szervezetünkbe – erre a csicseriborsó pedig tökéletes. Mellette érdemes lehet fogasztani a szójababot is, ami ugyanúgy képes lehet huzamosabb ideig csökkenteni éhségérzetünket, mindkettővel elérve, hogy később édességek után sóvárogjunk. Kutatások bizonyították, hogy ezeknek a növényi eredetű fehérjéknek nagyobb hatásuk van a nassolás elkerülése terén, mint állati eredetű társaiknak.
Termikus hatás
A csicseriborsót nem mellesleg rendkívül sokféleképpen elkészítheted, fogyaszthatod. Lehet belőle akár köret, akár egytálétel, esetleg húst is helyettesíthetsz vele – gondolj csak a falafelre. Amennyiben reggelizni szeretnél belőle, készíthetsz belőle egyszerűen humuszt, melyet vaj helyett fogyaszthatsz, de nem utolsó sorban, aki szeret nassolni, kicsit pörkölten, sülten is isteni gasztroélményben részesülhet!
Te szereted a csicseriborsót?