A „klasszikus” szupermodell irányzat kezdete, a 80-as évek
Az 1980-as éveken kezdett el kiforrni a ma már „klasszikusnak” számító szupermodell irányzat, a maga nagyon nőies vonásaival. Ehhez a korszakhoz köthető az a modell, akit csak úgy hívtak akkoriban, hogy ’a test” – ő nem más, mint Elle Macpherson.
Egyébként ez az időszak, amiben elkezdett kibontakozni, hogy különböző modellekkel próbáltak meg termékeket eladni.
A modellség aranykora, a 90-es évek
Ezt a korszakot akkor sem tudnánk kikerülni, ha szeretnénk. Ennek oka, hogy elkerülhetetlen a divat világáról és a szépségideálról beszélni úgy, hogy ne merülne fel Cindy Crawford, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Stephanie Seymour, vagy Tatjana Patitz neve. Ők voltak, akik nélkül nem volt sem fotózás, sem divatbemutató. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy nekik már a magánéletük sem volt titok. A sajtó mindent elmondott nem csak kapcsolataikról, személyiségükről, de szokásaikról is: egyszóval, semmi sem számított tabunak.
A 90-es évek ugyanakkor több korszakra is felosztható. A már leírtak mellett a korszak közepén tűnt fel Kate Moss, illetve a nőies vonalat átvette az extrém vékony, már inkább fiús alkat.
Ami érdekes, hogy a 90-es évek végére lecsillapodott a modellek reklámozása.
A 2000-es évek
Ekkor jelentek meg a Victoria’s Secret modelljei, mint példának okáért Tyra Banks, Heidi Klum és Giselle Bündchen. Ezek a modellek már újfent a nőiesebb szépségideált képviselték.
A mai szépségideál: 2010-től napjainkig
A mai szupermodellek életében meghatározó szerepet kap a média, azon belül is elsősorban a közösségi oldalak. Erre remek példa, hogy a Victoria’s Secret fehérneműcégnek is jót tett, hogy „angyalai” szupermodelli státuszba emelkedhettek: náluk a közösségi médiának hatalmas szerepe van, hirdetéseket is ott közvetítenek.
Kiemelkedőek közülük Palvin Barbara, Miranda Kerr, Karlie Kloss, Kaia Gerber (Cindy Srawford lánya), és még sorolhatnám. Ők mind a 2000-es években váltak szupermodellekké.
Te szereted a divat világát?