#5. Magyar népmese külföldön is
A sorozat külföldön is hatalmas sikert aratott, amin mi magyarok természetesen nem lepődünk meg. Az Egyesült Államokban, Kínában, az arab országokban és Ausztráliában is vetítették a részeket, és ez nem minden! Még a Vatikán is megvette a jogokat. Japánban még maga a császár is megnézte az epizódokat, ami egy hatalmas elismerésnek számít, Kínában azért volt annyira népszerű, mert az erős képi motívumok közel állnak a keleti motívumokhoz és így nagyon közel tudták érezni a saját kultúrájukhoz is.
#6. A Magyar népmesék legendás zenéje
Ahogy Szabó Gyula hangja párosult mára a mesével, úgy a Kaláka együttes zenéje is tökéletes hangulatot adott az epizódoknak. Az 1969-ben alapított zenekar szerencsére még ma is aktív és csak őket lehet hallani a Magyar népmeséknél.
#7. Zűrzavar a Magyar népmesével kapcsolatban
A finom erotikus utalások – a népmeséknél általában megjelennek – az arab országokban nem, Romániában viszont eléggé kiverték a biztosítékot. 2009-ben az ottani médiatanács figyelmeztette A bíró okos lánya című részt leadó tévécsatornát, mert szerintük csak este tíz után szabadott volna vetíteni az epizódot. A mesében szereplő lányt ugyanis szinte végig meztelenül ábrázolták a rajzolók, de ezen itthon senki nem botránkozott meg.