Beszerzésük
Először is, három csoportba sorolhatjuk ezeket az állatokat. Vannak különösen veszélyesek (például viperafélék, fekete özvegy), közepesen veszélyesek (például skorpió) , illetve elővigyázatosságot igénylő állatok (például strucc).
Értelemszerűen az első kategóriába tartozó állatokat nem tarthatjuk, csak megtekinteni van lehetőségünk állatkertekben. A második kategóriába tartozók, azaz a közepesen veszélyes állatok tartására már lehetőség adódik, de szigorúan engedélykötelesek! Ez azt jelenti, hogy különböző feltételeknek meg kell felelni annak érdekében, hogy ezeket a fajokat tarthassuk. Ilyen feltételek például, hogy az állat gondozását megfelelő szakképesítésű ember végezze és az állat marása esetleg szúrása esetén elegendő ellenszerrel rendelkezzen. Nem utolsó sorban az állattartó közvetlen közelében élőknek is bele kell egyezniük.
Íme néhány példa egzotikus állatokra:
Madarak – A madarakról sokan tartják, hogy kevés törődést igényelnek, de ez sok esetben nem így van. Ugyanis megesik, hogy tovább élnek mint a macskák vagy a kutyák és többet is piszkolnak, arról nem is beszélve, hogy hangosak. Az orvosi költségek is magasabbak lehetnek, mivel nem minden állatorvos képes madarak ellátására, így speciális szakorvoshoz kell vinni őket. A legnépszerűbb egzotikus madarak közé tartoznak a papagájok, a kanárik, a kakaduk és a pintyek.
Emlősök – Az emlősök kategóriája nagyon szerteágazó, de elmondhatjuk, hogy a kistestű rágcsáló állatok a legnépszerűbbek. Általában az alomban tartott kedvenceket kedvelik a legjobban, mivel kicsik, aranyosak és egyszerű takarítani az élőhelyüket. Egy kis odafigyeléssel szagmentesen tarthatjuk őket. A megfelelő méretű életteret mindenképpen biztosítanunk kell számukra, illetve sokat számít, hogy kiengedjük-e őket a lakás többi részére. A kedvenc kisállatok közé tartozik a tengerimalac, csincsilla, hörcsög, és a mókus fajok.
Képek forrása: pixabay.com