#6. A vakcinák nem okozhatják azokat a betegségeket, amelyek megelőzésére szolgálnak
A vakcinák általában vagy megölt, vagy legyengített vírusokat tartalmaznak, ami lehetetlenné teszi a betegség oltással történő immunitás kialakulását.
#7. Fiatal és egészséges emberek is nagyon megbetegedhetnek
A csecsemők és az idősebb felnőttek fokozottan ki vannak téve a súlyos fertőzések és szövődmények kockázatának, de az oltással megelőzhető betegségek bárkit sújthatnak. (Ugye nem kell elővennünk statisztikákat, a koronavírus járvány legfiatalabb áldozatairól?)
#8. Az oltással megelőzhető betegségek drágák
A betegségek nemcsak közvetlen hatással vannak az egyénekre és családtagjaikra, hanem az egész társadalom számára is magas, évi 10 milliárd dollárt meghaladó árcédulát jelentenek. Egy átlagos influenzás betegség akár 15 napig is eltarthat, jellemzően öt-hat elmulasztott munkával vagy iskolai nappal. A hepatitis A-ban szenvedő felnőttek átlagosan egy hónapot hagynak ki a munkából. (Nem, nem ez az elsődleges, de manapság már minden a pénzről is szól.)
#9. Ha megbetegszel gyermekeid és szüleid is veszélybe kerülhetnek
Ugye a közösségi felelősség, amit most mindenki harsog. Nemcsak a koronavírus esetében nagyon fontos szempont ez. A felnőttek jelentik a pertussis (szamárköhögés) fertőzés leggyakoribb forrását csecsemőknél, ami halálos lehet a csecsemők számára. A védőoltással megvéded magadat és családodat is, valamint a közösségében élőket, akik esetleg nem tudnak oltást kapni.
#10. A családodnak és barátaidnak szüksége van rád
Évente felnőttek milliói betegednek meg az oltásokkal megelőzhető betegségekben, ami miatt hiányoznak a munkájukból, és képtelenek gondozni a tőlük függőket, beleértve gyermekeiket és / vagy idősödő szüleiket.
Tényleg "a járványból egyedül a védőoltás jelenti a kivezető utat"?