Milyen külföldi étkezési szokások vannak, melyek hasznunkra válhatnak?
Hogyha az országok között kutatunk, először a japánokat érdemes kiemelnünk. Ők táplálkozásuk során a „Hara Hachi Bu” -t követik, ami annyit tesz, hogy folyamatosan figyelemmel kísérik jóllakottsági szintjüket, és amint az eléri a nagyjából 80%-ot, abbahagyják az evést. Ezen érdemes nekünk is elgondolkoznunk, hiszen nem csak a kalóriabevitelt korlátozza, de a zsírtömeget is csökkenti.
Ha párhuzamba szeretnénk ezen kívül hozni az étkezési szokásokat, akkor feltűnhet, hogy mi sokkal több sót fogyasztunk. Velünk ellentétben viszont a japánok nagyjából egy teáskanálnyi adagot fogyasztanak belőle napi szinten. Erre is érdemes lenne odafigyelnünk, hiszen ez a vérnyomásnál játszik komolyabb szerepet.
Ahogy tovább pörgetjük a földgömböt, érdemes a görögöknél is elidőznünk egy pillanatig. Az ő táplálkozásukban a gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék dominálnak, és az esetek többségében olívaolajat használnak mindenhez. Éppen ezek miatt is rendkívül egészséges ez a „mediterrán diéta”. Többek között jó hatással van a vércukorszintre, a vérnyomásra, valamint az elhízás esélyeit is nagyobb mértékben csökkenti.
Az utolsó ország, amiről cikkemben szeretnék beszélni, Costa Rica. Az itt élők rostgazdag táplálkozása példaértékű. Főként tortillákat fogyasztanak, de nem vetik meg sem a rizst, sem a banánt, a gabonaféléknek is hagynak helyet. Ezek közös pontja, hogy mindnek alacsony a glikémiás indexe. Emellett kávét is bőséggel isznak. Ez hazánkban is közkedvelt, ugyanakkor érdemes arra odafigyelnünk, hogy minél kevesebb cukorral, elsősorban feketén fogyasszuk el.