A csicseriborsót egy éjszakára beáztatjuk, majd másnap késes aprítóval pépesítjük, majd hozzáreszeljük a répát, a vöröshagymát, valamint a fokhagymát – keverjük vele a fűszereket, majd a hűtőben pihentessük nagyjából két órát masszánkat.
A csicseriborsós masszához keverjük hozzá a szódabikarbónát, majd formázzunk belőle golyókat.
A már megformált golyókat forró olajban süssük ki.
A pitát vagy lepénykenyeret kenjük meg humusszal, halmozzunk rá a salátát, majd a falafelgolyókat, és az öntettel meglocsolva tálaljuk.
Koriander falafel takinikrémmel
Hozzávalók (4 adag)
A falafelhez
- 6 dkg napraforgómag
- 6 dkg tökmag
- ½ teáskanál őröl koriander
- ½ teáskanál őrölt kömény
- 2 evőkanál korianderlevél
- 6 db beáztatott és feldarabolt szárított paradicsom
- 1 gerezd összesajtolt fokhagyma
- 6 dkg (1/2 csésze) zöld vagy fekete olívabogyó
- ½ teáskanál tengeri só
- 1 csipetnyi füstölt paprika
Tálaláshoz
- vegyes zöldsaláta
Tahinikrémhez
- 3 evőkanál tahini
- 2 evőkanál citromlé
- 2 teáskanálnyi nyírfacukor
- 1 csipetnyi tengeri só
A falafelhez szükséges összes alapanyagot a megfelelő mennyiségekkel, valamint dolgozzuk össze jól, majd tegyük egy konyhai robotgépbe, és mixeljük össze az össze alapanyagot, amíg teljesen el nem elegyedik masszánk. Nagyjából dió nagyságú gombócokat készítsünk belőle, ahogy ezeket megformázzuk tegyük őket sütőlemezre, vagy süssük ki olajban. Amennyiben az utóbbi lehetőséget választjuk, akkor a következő bekezdés elhanyagolható.
45 fokra előmelegített sütőben a legalacsonyabb polcra tesszük, majd nyitott ajtónál, 8 órán, vagy egy éjszakán keresztül hagyjuk aszalódni, amíg teljesen meg nem keményedik.
A tahini elkészítéséhez a turmixgépbe helyezzük bele az összetevőket, majd dolgozzuk őket krémesre 2 evőkanál vízzel. Tálaláshoz egy tányérra helyezzük a zöldségeket, majd rátesszük a falafelt, és a krémmel dúsítjuk ételünket. Nagy adag vegyes zöldséggel egy tortillába, esetleg egy cukkinitekercsbe csomagolva is kínálhatjuk.
Te szereted a falafelt?