1912 nyarán egy helyi gulyás féltékenységből megölte kedvesét, aki a kastély szakácsnője volt. Ezt követően két évvel a kastélyt korábban megvásárló testvér, Jenő lett öngyilkos az épület falain belül a hetvennegyedik születésnapján.
Szerelemféltések, öngyilkosságok és gyilkosságok otthona
Nedeczky Jenő halála után a kastély számos gazdát tudhatott magának – egészen addig, amíg egy pesti ügyvéd kezei közé nem került. A későbbiek folyamán ugyanakkor ős is véget vetett életének, miután feleségét hűtlenségen kapta. Ezen a ponton még egy halálesetről is tudomásunk van – az özvegy későbbi vőlegénye szinten saját kezei által halt meg, miután értesült arról, hogy felesége másba szerelmes.
Évek múltán ugyanakkor a több férfit elfogyasztott nőt is utolérte a baj – egy körözött férfivel, Kaály Nagy Adorjánnak került közelebbi viszonyban, aki azt hazudta az asszonynak, hogy tengerésztiszt, alföldi földbirtokos. Kifosztotta a nőt, majd eltűnt.
Ekkor az özvegy a kastély eladására kényszerült, ami egy nyugalmazott miniszter kezére jutott, aki román feleségével költözött az épületbe a második világháború idejében. A férfi kettőshírszerző volt – látszólag a németeké, de a szovjeteknek és az angoloknak is szerzett információkat. Szintén öngyilkosságba menekült 1945 februárjában, miután nagyobb valószínűséggel lebukott az információ áramoltatásával kapcsolatban. Ez szám szerint már a negyedik öngyilkosság, az ötödik halálesetnek számított.
Babona egy szép lassan haldokló épületben
A tragikus halélesetek után volt egy rövidebb időszak, amikor az épület üdülőként üzemelt, mégis ma már elhagyatott, mely állapotán is látszik. Falai omladoznak, a vandálok pusztításának nyomai, illetve a leszakadó mennyezet jelzi csupán, hogy itt valaha jártak emberek.
Mégis, főleg ősszel, van egy kisebb vadregényes romantikája. Mégis, a történetének ismeretében méltán gondolhatjuk elátkozottként a kastélyt, a feliratot olvasva nem véletlen torpanunk meg egy pillanatra kirándulásunk során…