Látnivalók a Fogarasi-havasokban
A Tündér-völgy agyagkastélya
Mielőtt az 1-es útról letérünk a 7C-re, érdemes egy kis kitérőt tenni Felsőporumbák irányába. Itt található a Fogarasi-havasok északi lábánál az egyik legkülönlegesebb hely, a híres Tündérvölgy.
Addig az ember, míg saját szemével nem látja, alig hiszi el, hogy ez a káprázatos hely valóban létezik. Olyan, mintha nem is a valóság része lenne, inkább csak egy tündérmese színpada. Az épület egyedülálló voltában rejlik, hiszen környezetbarát anyagokból épült, mint például az agyag, fa vagy éppen széna. A tervek szerint a jövőben hotelként fog üzemelni, ahol az egyedi tervezésű szobákból gyönyörű kilátás nyílik majd a Fogarasi-havasokra. Alig várjuk, hogy kipróbálhassuk!
Libegőzél a Balea gleccsertóhoz
A Balea gleccsertó a Fogarasi-havasok legnagyobb természetes tava, partján szálloda és étterem található. A közelben csodálatos vízesés és meteorológiai állomás is várja a látogatókat. Bár a tóhoz a Transzfogarasi út vezet, előfordulhat, hogy ez le van zárva. Ilyenkor sem kell azonban aggódnunk, mert a Balea-vízesés lábától indul a drótkötélpálya, így felvonóval is könnyedén elérhetjük a tavat. A libegőről pedig különlegesen gyönyörű kilátás nyílik a 60 méteres vízesésre is.
Vidraru-tó
A Vidraru-tavat az Arges folyó feltöltésével hozták létre 1965-ben. A mesterséges tóhoz egy hatalmas gát is tartozik, amelyen áthalad a Transzfogarasi út. Amennyiben megállunk itt, érdemes megnézni a Prométheusz szobrot, amelyet a villamosenergia előállításának emlékművéül emeltek, hiszen a tó vizét elektromos áram termelésére használják.
Az extrém sportok kedvelői nyáron bungee jumpingot is kipróbálhatnak itt, ugrásukat pedig 166 méteres magasságból tehetik meg. Akik inkább nyugodtabb kikapcsolódásra vágynak, számos lehetőség közül választhatnak, mint például sétahajózás, csónakbérlés vagy vízibiciklizés.
Az igazi Drakula-kastély
A Vidraru-tótól délre emelkedik a Poenari kastély, amelyet az igazi Drakula-kastélyként ismernek, mivel ez volt Vlad Tepes valódi otthona. Bár romosabb állapotban van, mint a törcsvári kastély, amelyet szintén gyakran neveznek Drakula-kastélynak, mégis egyedülálló, sőt talán kissé hátborzongató érzés járni a falai között, főleg, ha belegondolunk, ki volt a lakója.
A felnőttek belépődíja 6 lej, míg a gyerekeké 2 lej.
Időjárás a Fogarasi-havasokban
Az időjárás általában alpesi jellegű, az évi átlaghőmérséklet nulla fok körül mozog, télen nem ritkák a -20, -25 fokos hőmérsékletek, és nyáron is előfordulhat hirtelen havazás. A legmagasabb csúcs, a Moldoveanu (2544m) Románia legmagasabb pontja, mely folyamatosan kitett az északnyugati szeleknek és időjárási frontoknak. Az északi oldal sziklás, míg a déli oldal lankás, fűves alpesi legelőkkel tarkított. A hegységben található források segítenek a vízszükséglet kielégítésében, de fontos, hogy a nappali vízkészletet is bepakoljuk a túrázás során.
Szálláslehetőség a havasokban
A szálláslehetőségek változatosak a hegységben. A Moldoveanu környékén a Sambata és a Podragu menedékházak lehetnek bázisok, míg a Transzfogarasi úton elérhető Balea-tó és környéke inkább egynapos túrákhoz ideális. A Negoiu csúcs környékén azonban a Negoiu menedékház kínálja a legideálisabb bázist. A hegységben történő sátorozás megengedett, bár a menedékházak környékén erre díjat kell fizetni.