Hogyan tudnák a tudósok ilyen gyorsan előállítani a COVID-19 vakcinát?
A vakcina fejlesztése nem idén indult
Az első racionális ok arra, hogy hogyan lehetett ilyen gyorsan kész a koronavírus elleni vakcina, az az, hogy nem idén kezdték el a fejlesztéstét. És itt most nem kell mindenfelé összeesküvés elméletre gondolni, hogy valaki szándékosan indította a járványt, hogy nyerjen a vakcinákkal. Sokkal inkább arról van szó, hogy a hatékony oltások kifejlesztésével már közel egy évtizede foglalkoznak, mert bármilyen furcsa is, másfelé járvány is létezik a világon, főleg a harmadik világ országaiban. Az új technológiák pedig nagyban hozzásegítették a gyors létrejöttéhez ezt a vakcinát is. Gondoltad volna, hogy egy magyar kutatónő egyik szabadalma jelentette a legnagyobb előlelépést? Erről itt írtunk!
Gyors reagálás
Tavaly januárban, röviddel azután, hogy Kínában jelentették az új koronavírust, a legnagyobb gyógyszeripari szereplők már hozzá is láttak, hogy megoldást keressenek a problémára, és szinte minden létező erőforrásukat erre tették fel. Még az Afrikai járványokkal foglalkozni csak másodlagos, addig ezt az egész világot megrengető járványt mindenki a lista elejére helyezte. Rengeteg tudós és szakember indított kutatásokat, teszteket, és kezdett el ezen dolgozni.
Sok-sok forrás
És persze a megfelelő forrásokról se feledkezzünk meg, ugyanis egy vakcinát kifejleszteni nem olcsó. Megannyi kudarcba fulladt kísérlet, eredménytelen tesztek sokasága, ezt mind finanszírozni kell! A cégek és az állami források milliárdjai biztosan felgyorsították az oltások fejlesztését - és sajnos a fertőzések óriási száma azt jelentette, hogy a tudósoknak nem kellett sokáig várniuk arra, hogy megtanulják, hogyan működik a vírus. Gondolj bele, minden létező anyagi-, és humánerőforrást erre áldoztak, hogy minél gyorsabban egy hatékony és biztonságos koronavírus elleni vakcinát előállíthassanak, és hogy a gazdaság, valamint a társadalmi élet minél hamarabb visszaállhasson a megszokott rendbe.