7. Magyar motívumok
Egy igazán magyar hangulatú lagziról nem hiányozhatnak a díszes magyar motívumok sem. Hazánkban számos hímzési stílus is képviselteti magát. A legnépszerűbbek ezek közül a matyó, a kalocsai és a palóc hímzések. Ezek a motívumok szinte bárhol megjelenhetnek a meghívóktól kezdve az asztalterítőkön és lufikon át egészen a menyasszonyi tortáig.
8. Esküvői finomságok
A hagyományos magyar ételek mellett a pár jellegzetes hazai finomságokkal is kedveskedhet a násznépnek. Ez lehet díszes mézeskalács, pálinka, magyar borok, esetleg egyéni emlékcímkével ellátott pezsgők, vagy akár egy kis csomag pirospaprika is.
9. Díszmagyar
Egy másik jellegzetesen hazai viselet a díszmagyar. Ennek férfi és női változata is létezik, így a vőlegény és a menyasszony akár össze is öltözhetnek. A férfi díszmagyar eredetileg egy ünnepi ruha volt, ami különösen a 19. század magyar nemeseinek köreiben volt népszerű, története azonban egészen a 16. századig tekint vissza. A női verzió az olasz reneszánsz idejéből származik.
10. Grillázstorta
A grillázstorta, vagy pörkölttorta olvasztott cukor és darált dió alkotja, és mindenféle látványos formában szokás elkészíteni. Ezt a tortát a vőlegény és a menyasszony közösen törik össze egy kalapáccsal, gyakran úgy, hogy kezeiket közben egy kendő köti össze. A hagyomány szerint ahány darabra széthullik a torta, annyi gyerekre számíthatnak majd.
11. A csárdás
A csárdást bárki eltáncolhatja, hiszen alapja nagyon egyszerű mozdulatokból áll: két lépés balra, majd kettő jobbra. A vőfély tarthat egy rövid gyorstalpalót a táncos kedvű vendégeknek, akik aztán csatlakozhatnak a csárdást járókhoz a táncparketten.
12. Cigányzene
A legtöbb magyar lagzit cigányzene járja át, általában a vacsora és menyasszonytánc alatt, vagy amíg a zenészek bírják!
Forrás: Fortepan / Fortepan