A gyömbért sem szabad kihagyni
Ha már teák, és méz, akkor a gyömbért sem szabad kihagyni a listáról. Emlékszem kiskoromban mennyire írtóztam tőle, könyörögtem, ne rontsuk el ezzel a tea ízét, magában pedig a legkisseb hajlandóságot sem mutattam, hogy megegyem, mostanra viszont tudom, hogy jóval finomabb és egészségesebb, mint sok-sok dolog a patikában. A gyömbér egy igazi természetes immunerősítő, ami melengeti a szervezetet a hideg napokon, jelentős mennyiségben tartalmaz A-, C-, E- és B-vitaminokat, magnéziumot, foszfort, káliumot, vasat és cinket. Teába is lehet rakni, de magában is szabad fogyasztani. Mézzel és citrommal keverve leforrázva isten!
Hagyma hagymával
Igen furcsán hangzik, és ha meghallod, hogy miért kell hagymát enni hagymával még furcsább lesz a történet, de működik. A hagymafélék illóanyagai, nagy mennyiségben tartalmaznak, olyan anyagokat, mint például az allicin, amik baktérium- és vírusölő hatásukról ismertek. Nem csoda hát, hogy enyhítik a köhögést, csillapítják a nátha nyomában járó gyulladásokat, és az orrdugulást is oldják. Amit imádtam: a fokhagymás pirítós: orvosság és mennyei lakoma egyben!
A többi zöldségről és gyümölcsről se feledkezzünk meg
Néhány dolgot már kiemeltünk, de nem szabad a többi zöldségről és gyümölcsről sem megfelejtkezni! Nagy szerepe van a nátha megelőzésében a vitamindús étkezésnek. Egyél sokat ezekből: citrom, répa, sütőtök, káposzta, paprika, vagy bármilyen más gyümölcsöt vagy zöldséget, ami az eszedbe jut!
Az ikonikus nagyféle húsleves
Végül, de nem utolsó sorban nem maradhat le a listáról, az a bizonyos, már most összefolyik a nyál a számba és az illatát is érzem, gyöngyöző nagyiféle minden jóval megrakott húsleves. Azt hiszitek, hogy csak viccelünk, de bizonyítottan jó hatásai vannak ebben a náthás időszakban, ugyanis a forró levesnek gyulladáscsökkentő hatása van, és a sok-sok minden, amit beleraksz pedig értékes vitaminokkal, tápanyagokkal látja el a szervezetet.
Forrás: Kép: Fortepan / Péterffy István