A hideg idő beköszöntével általában kezdődik a megfázós időszak is, most különösen vigyáznunk kell magunkra, hiszen egy köhintés és máris a homlokunkra kerül, a „miért van ez itt és nem maradt otthon” pecsét, na meg jó magunk is elkezdhetünk agyalni, hogy hű meg ha ez talán a delta? De ha még a rossz gondolatokat is szeretnéd elűzni, akkor próbáld ki a nagy öregek megfázás elleni házi teáit!
Megfázás elleni házi teák elkészítése
Megfázás ellen számtalan orvosságot lehet kapni a gyógyszertárakban: szirupok, spray-k, tabletták, porok, főzetek, már-már választani is nehéz, nos ugyanez lesz a helyzet a gyógyteákkal is, ezekből is van sokféle, és mind-mind hatásos és jó. Ezeket a megfázás elleni teákat egyáltalán nem nehéz elkészíteni, de van néhány fontos dolog, amit jó lehet tudni. Általánosságban elmondható, hogy a gyógyteák éhgyomorra szívódnak fel a leggyorsabban, ezért érdemes őket ébredés után, reggeli előtt fogyasztani, vagy étkezés után legalább 3 órával. A teafőzésnél elsődleges szabály, hogy ne használjunk fém eszközöket, mert így elveszik a gyógyhatás, a forraláshoz lehet használni fémet, de a fém szűrőket, kanalakat mellőzni kell. A legjobb, ha ízesítés nélkül fogyasztod a gyógyteákat, tehát cukor nélkül, de ha nagyon kell valami édes, akkor használj inkább mézet! Az elkészítés minden főzet esetében azonos.
Így készítsd el a házi gyógyteákat: 1 teáskanál szárított gyógynövényre önt 2,5 dl forró vizet, majd hagyd állni 15 percig letakarva, az értékes illóolajok így nem párolognak el, ezután pedig szűrd le! Plusz tipp: ha több gyógynövényből szeretnél egyszerre teát készíteni, akkor keverj össze többet, és egy teáskanálnyit használj fel a keverékből.
Lássuk milyen gyógynövényeket érdemes használni a teák elkészítéséhez! Lapozz egyet a nagyiféle megfázás elleni teákhoz a következő oldalra!
Forrás: Kép: Fortepan / Martinez Judit