„Olyan régóta beszélünk a ’Wright fivérek’ pillanatáról a Marson, és íme, elérkezett.” Ezzel utalt a kaliforniai projektvezető arra, hogy Wilbur és Orville Wright végrehajtotta az első irányított repülőgép repülést 1903-ban itt, a Földön.
A drón mellesleg történelmi jelentőségű repülését kisebb csúszásokkal vitte véghez. A terv szerint április 11-én kellett volna elvégezni felszállását, viszont felmerült a szerkezettel néhány probléma. Ezek elsősorban a rotorteszttel voltak kapcsolatosak, így a levegőbe emelkedését egy későbbi időpontra kellett tolni a NASA-nak. A következő, már második tervezett repülés sem járt sikerrel, ugyanis a szerkezet frissítésre szorult. A problémákat ugyanakkor, a Földről, egyébként 280 millió kilométerről sikerült megoldani a NASA-nak, ezzel alkalmassá téve az Ingenuity-t első magasba emelkedésére. Ez, a már említett hétfő délutáni visszacsatolás alapján sikeres volt.
Az ultrakönnyű eszközt két kamera is kísérni fogja repülései során, ezzel is biztosítva a szerkezet számára, hogy képeket készítsen a bolygóról. Emellett érdekessége, hogy egy apró „szövetmintát” is hordoz egyik szárnyán, mely még a Flyer 1-ből származik, amit több mint 117 éve repült fel, az észak-karolinai Kitty Hawkban.
Mindezeket olvasva, mi is láthatjuk, hogy nem véletlen, hogy a JPL űrközpont hatalmas ujjongásban tört ki, amikor az első képek visszaérkeztek hozzájuk a Marsról. MiMi Aung akkor annyit tudott hozzáfűzni: „Ez valóságos!”.
A kollégái tapsoltak, valamint megszakították a készenléti beszédjük készítését, amit arra az esetre szántak, ha esetleg kudarcot vallani a marsi küldetés.
Amennyiben érdekel az űrközpont reakciója, azt itt tudod megtekinteni:
A kudarcra amiatt is nagyobb esélyt láttak, mert nem könnyű a Vörös Bolygón repülést végezni a vékony légkör miatt. Ezzel szemben viszont a gravitáció kisebb, mégis, rendkívül sok munkát igényel, hogy felszálljon a gép a talajról.
Az Ingenuity viszont emiatt rendkívül könnyűvé tették, és hatalmas erőt biztosítottak neki, hogy szárnyait rendkívül gyorsan képes legyen mozgatni – percenként több mint 2500 fordulattal, így sikerrel járt.