hirdetes

Az édesség, ami gyerekkorunkat idézi – emlékezzünk vissza a híres kakasos nyalókára

TK
Frissítve: 2024.06.18
Frissítette: ZH
Kakasos nyalóka

De hogyan is találkozhatunk vele? A gyermekeknek szánt műsorban láthatjuk, ahogy Bagaméri verebét egy piros kakasos nyalókára cseppentett altatóval kábítják el a gyermekek – ez is azt bizonyítja, hogy akkoriban ez a kultikus édesség szerves része volt a mindennapoknak.


A kakas jellegzetessége mindemellett még az volt, hogy celofán csomagolásban árulták – így, akár már a legkisebb nedvességtől is képes volt az ráragadni a nyalókára. Ezután pedig a celofánt nem lehetett lebontani az édességről – az volt a legjobb megoldás, ha a száraz celofánrészeket leszedegettük, a többit pedig a nyalóka elfogyasztása közben távolítottuk el szánkból. A másik, már említett kellemetlenség vele kapcsolatban, hogy a nyalóka első percei kellemetlenek voltak, addig amíg nem szopogattuk éleit tompábbra, gömbölyűre.

hirdetes


Készíts el Te is otthonodban!


Amennyiben szeretnéd elkészíteni Te is az igazi, retró, búcsús kakasos nyalókát, egyáltalán nem lesz nehéz dolgod, hiszen nem kell hozzá semmi extra, ráadásul az egész szinte tömény cukor.


A nosztalgiázáshoz szükséged lesz megközelítőleg 25 dkg cukorra, 3 evőkanál mézre, fél deciliter vízre, pálcikákra, valamint színezés szempontjából vagy egy evőkanál szörpre, vagy pár csepp ételfestékre.


Érdemes először a pálcikákat előkészíteni – helyezzük el őket bizonyos távolságokra egymástól egy darab sütőpapíron. Használhatunk hozzájuk szilikon formákat is. Azért fontos ezt előre elkészíteni, mert ha felfőtt a nyalóka alapanyaga, már nem lesz időnk ezzel foglalkozni.

hirdetes


Lassú tűzön melegítsük fel a cukrot, mézet, illetve a vizet – figyeljünk oda, hogy folyamatosan kevergessük, ezzel is segítve a cukor olvadását. Amint elkezd forrni, hagyjuk egy picit bugyogni, ugyanakkor készítsünk már akkor oda egy kisebb szilikonecsetet és vizet. Az edény oldalán található cukorszemcséket simítsuk vissza a forró masszánkba.


Addig kell forralni, amíg az el nem éri a 140 – 150 fokot – ekkor húzzuk félre, és már mehet is bele az ételfesték. Keverjük azt el benne gyorsan, majd ahogy lehabzott, a homogén egyveleget töltsük ki az odakészített formákba. Dolgozzunk gyors, határozott mozdulatokkal!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

A hunok faja és nyelve

A hunok faja és nyelve: A hunok faji hovatartozását az emberi egymaga nem tudja meghatározni. A... Tovább

Victor Vasarely

Victor Vasarely: 1908-ban született Pécsett. Eredeti neve Vásárhelyi Győző volt.Vasarely a... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Ételek Gasztronómia Retró