Segíti a fogyást
Éppen előző tulajdonságából adódóan a fogyni vágyók esetében is remek választás a káposzta, mivel nem csak magas rosttartalma miatt serkenti az emésztést, de méregtelenítő hatása is van. A káposztában továbbá nem sok kalória, szénhidrát található, így bármelyik diétába könnyen beilleszthető, kivéve, ha puffadást okoz az egyénnél.
Székrekedés ellen is hatásos
A fenti két ponttal az a harmadik lényegében kéz a kézben jár, mivel a káposzta rosttartalma miatt a székrekedés ellen is segít. A magyar felnőttek 80%-a nem fogyaszt kellő mennyiségű rostot, amely miatt az emésztésük jelentősen belassulhat. Éppen ezért a káposzta a rostfogyasztás növelése érdekében nagyon jó étel lehet.
Rákellenes
A káposztában olya vegyületek is megtalálhatók, amelyek megakadályozzák a szervezetben a rák kialakulásának esélyét. Ezek a vegyületek a diindolmetán (DIM), szinigrin, lupeol, szulforarofán és az indol 3-karbinol (I3C).
K-vitaminban gazdag
A K-vitamin számos betegség megelőzése érdekében szükséges szervezetünk számára. Például a K-vitamin fogyasztásnak köszönhetően az öregkorban kialakuló Alzheimer-kór csökkenthető a kutatások szerint. Emellett, egy csésze káposzta biztosítja a napi K-vitamin bevitelünk 91 százalékát, így érdemes belőle napi szinten fogyasztanunk. A káposzta nem csak K-vitaminban gazdag zöldség, de B6 vitamin, folsav, B2- és B1 vitamin, kalcium, magnézium, A-vitamin és kálium, kis mennyiségben cinket, vasat és mangánt is tartalmaz.
Bőröregedés gátló
Mivel a káposzta gazdag antioxidánsban, amelyek fokozzák a szabadgyökök kialakulásának esélyét, így a káposztával felvehetjük a harcot a ráncok kialakulásával szemben.