Vágd a hagymát vékonyabb szeletekre, így biztosítva, hogy gyorsan megpuhuljon. Használj nyugodtan akár többféle fajtát is – vöröset, lilát, de akár a póréhagyma is tökéletes lehet erre a célra. Készíts elő néhány fokhagymagerezdet is – azokon viszont érdemes rajta hagynod a héját. Ezzel elérheted, hogy azok krémesen lágyak legyenek, nem fognak majd kiszáradni.
A hagymafélék különböző alakjai és méretei miatt fokozottan figyeljünk oda, hogy azok mindenképpen ugyanolyan nagyságúra legyenek majd felvágva, így mindegyik tökéletesen át fog majd sülni.
Ha már elég forró a sütő, akkor érdemes majd beletenni a hagymákat a tepsiben – ezek közé szórjuk majd bele a fokhagymagerezdeket. Öntsünk rá egy kisebb mennyiségű olajat, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk fogásunkat. Adjunk hozzájuk megközelítőleg egy korty vizet is, ezzel még puhábbá varázsolva majd hagymáinkat.
A sütőben körülbelül 40 – 50 percet kell majd sütni őket, valamint csupán annyi dolgunk lesz a folyamat kapcsán, hogy 10 percenként át kell majd őket keverni. Ételünk akkor lesz kész, ha az összeesett, valamint már szaftot eresztett, átlátszó szálai kialakultak. A klasszikus módszerrel szemben ezzel az opcióval szinte alig kell majd dolgoznunk.
Milyen formában érdemes fogyasztanunk?
A karamellizált hagymát rengeteg formában fogyaszthatjuk. Az egyik legegyszerűbb módja, ha már elkészített köretünket szeretnénk feldobni vele, ami lehet akár egy egyszerű krumplipüré, de akár egy nagyobb mennyiségű zöldségköret. Tészták kapcsán is találkozhatunk vele, valamint szendvicseknek, hamburgereknek is szerves alapanyagát képezheti. A már kicsit szokatlanabb, de annál finomabb megoldása, ha halak mellé, esetleg lepények kíséretében tálaljuk. Esetenként tepsis ételek alapjaként is szolgálhat, melyen akár fasírtot is készíthetünk.
Amennyiben szeretsz kísérletezni, érdemes szinte minden formáját kipróbálnod, hiszen a lehetőségek száma szinte végtelen!