Az egyik veszély, amely a biciklisekre leselkedett, az a tolvajok figyelme volt. Az 1930-as évekre annyira megemelkedett a kerékpárlopások száma, hogy elérte a több mint 17 ezer darabot, és ezek csak a bejelentések voltak, becslések szerint még egyszer ennyien lehettek azok, akik jóhiszeműen arra vártak hogy egyszer csak megtalálják szeretett járművüket.
A 20. században nem csak a biciklik számítottak népszerűnek, ilyenkor már a motorkerékpárokat is előszeretettel használták az emberek. Már 1906-ban megrendezésre került az első magyar országúti motorverseny.
A hivatalos egységeknél is hamar befutóvá vált a motor, a rendőrség 1927-ben alapított egy motoros osztagot, hogy a kordában tarthassák a közutakon száguldozó embereket. A tűzoltók pedig különleges kialakítású oldalkocsikat építettek szivattyúkkal és tömlőkkel.
A második világháború nagy kárt okozott a motorosoknak. A magyar hadsereg bevonultatta a motorkerékpárokat és a tulajdonosok többsége soha nem látta viszont szeretett járművét. Az első magyar autótulajdonos pedig 1895-ben vásárolta meg a járművét.
Szabályozások
Eltérőek voltak a szabályok is. 1901-ben hoztak egy 17 pontos rendeletet a közúti szabályozásokkal, amelyek tartalmazták, hogy az említett év júniusától csak vizsgázott sofőr vezethet, és a kocsikra minden évben kötelező műszaki vizsgát tenni. Az első évben mindössze 49-en szereztek jogosítványt az egész országban.
1910-ben újabb szabályokat vezettek be, például 4 közúti táblát rendszeresítettek. Ezek után 1927-ben több szabály is bevezetésre került, illetve ilyenkor jelent meg az első közúti jelzőlámpa, amelyet az éppen szolgálatot végző rendőr egy bottal irányított. Az első menetrend szerinti busz Budapesten debütált 1915-ben.
Amióta léteznek járművek, azóta összemérik a tudásukat az emberek, gondoljunk például a kerékpáros Tour De France-ra, a motorkerékpáros MotoGP-re vagy akár a Formula-1-re.
Összességében a közlekedési formák hatalmas innováción estek át világszerte az utóbbi 100 évben. Megvannak a meghatározó jellemvonások, amelyek jellemzik a járműveket, és folyamatos újításokat vezetnek be a technológiát illetően.