Csillaghegyi Strandfürdő – A legnagyobb budai strand
A budai oldalon található három nagy strand közül a csillaghegyi a legnagyobb, de nemcsak ezzel tűnik ki a többi közül, hanem azzal is, hogy változatos domborzati viszonyok között helyezkedik el, láthatunk itt erdőszerű, fákkal sűrűn benőtt területeket, és szépen kialakított napozóterületeket is. A Római Strandfürdő után a Csillaghegyi Strandfürdő Budapest legrégebbi strandja, közvetlen környezetét már a rómaiak is hasznosították.
2018 őszén 11 fedett fürdővel bővült a Strandfürdő, összesen 14 medencét találhatunk itt, két csúszdát, illetve 7 darab szaunát. Többek között úszó-, tan-, ülő-, élmény-, merülő-, illetve gyerekmedence közül választhatunk. A belépőjegy 2 600 forintba kerül hétköznap, hétvégén 2 800-ba, de ez csak a sport-, és strandzónára szól. Ha mindent használni szeretnénk, akkor 3 600 forintot kell fizetnünk, hétvégén pedig 3 800 forintot. Ha délután megyünk, akkor csak 1 900 forintot kell fizetnünk, hétvégén 2 000-et, 17:00 óra után.
Tisza-tavi strand – Abádszalók
400 folyóméter hosszúságú partszakaszon vár mindenkit a Tisza-tavi strand árnyas, és napozásra is alkalmas pázzsal. Tudni kell a Tisza-tóról, hogy a vize gyorsan melegszik, szóval ide már nyár elején is érdemes ellátogatni. Abádszalók a vízis sport szerelmeseinek a Mekkája, található itt vízi banán, jetski, vízi bob, vízi bicikli, vízisí, óriás csúszda, de még kajakozhatunk is. Az alkalmi strand reggel 8:00 és 18:00 között belépőjegy váltása mellett használható, a felnőtt jegy 800 forintba, a diák, illetve a nyugdíjas belépő 500 forintba kerül, hét év alatt pedig nem kell fizetni.
Orosháza, Gyopárosfürdő – Az Alföld gyöngye
Hatezer négyzetméternyi tömény szórakozás a víz szerelmeseinek. A gyopárosi strandfürdő néhány éve épült, mindenkinek kellemes időtöltési lehetőséget biztosít, ráadásul az év minden napján nyitva tart. A csúszdázás szerelmeseit az emeleti szintekről induló két csúszda, végül egy kültéri és egy beltéri medence fölött végződő óriáscsúszda kényezteti.
A belső térben találhatunk fekvőmasszázst, gejzíreket, buzgárokat, vízi sünt, nyakzuhanyt, ha pedig meguntuk a élményfürdőzést, akkor kimehetünk a parkban elterülő parkfürdőbe, illetve a termálvizes gyógyfürdőbe is. Egy felnőtt belépőjegy 1 900 forintba kerül (17:00 óra után 1 200 forintba), de ez csak a gyógyfürdőre szól, ha az élmény-, és a gyógyfürdőt szeretnénk használni, akkor 3 200 forintot kell fizetnünk, (17:00 óra után 2 100 forintot). A diák-, és a nyugdíjas jegy 2 300 forint, ha mindent szeretnénk használni, 1 700 forint a gyógyfürdő esetén.