Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilika- Mária kegyhely
Értelemszerűen nagy port kavart az eset, zarándokok ezrei keresték fel a helyet. 1768-ban megépült a ma alsótemplomnak nevezett rész, majd 1771-ben megtoldották a felsőtemplommal. Ez a szobor ma is látogatható, azzal a különleges Mária szoborral együtt, amit gróf Grassalkovich I. Antal hozatott az itáliai Loretóból. Az előbbit a felsőtemplom főoltárán lehet megtalálni, utóbbit pedig a mögötte lévő szentélyben. És ez még nem minden, az is hozzájárul a hely különlegességéhez, hogy itt található a Grassalkovich család kriptája, látványos síremlékekkel. A Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilikában különleges festmények, és egyéb szent tárgyak is megnézhetőek.
Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilika búcsú
Nagyboldogasszony napján természetes nagyszabású búcsú is van Gödöllőn. Ilyenkor gyakran 5-6 ezren is zarándokolnak el ide. Nemcsak a környékről, hanem Pestről, és sokkal messzebbről is felkeresik ezt a szent, misztikus helyet, aminek csodás erőt tulajdonítanak közülük sokan. A templom épületéhez egy nagyméretű székelykapun keresztül léphetünk be, az udvaron szabadtéri oltár és Mária Múzeum várja a látogatókat. A belépés ingyenes, nyitva tartás: hétfő-szombat: 9:00-16:00, vasárnap: 14:00-17:00. Előzetes egyeztetés után körbevezetésre is van lehetőség, ezen a telefonszámon érdemes egyeztetni: +36 20 359 4236 (hívható H, kedd, szerda, péntek 10 és 17 óra között).
Vatikán basilica minor kitüntetést kapott a Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilika
2008-ban a Vatikán basilica minor rangra emelte a máriabesnyői templomot, ami gondolhatjátok, hogy nem kis elismerésnek számít. Azon templomokat tüntetik ki így, amelyek régre visszanyúló különleges hitéleti szereppel bírnak, és ezek mellett a megfelelő építészeti, művészeti elvárásoknak is megfelelnek. Magyarországon ilyen kitüntetéssel még a Pannonhalmi Apátság, a Zirci Ciszterci Apátsági templom, a Szegedi Dóm, és az Esztergomi valamint a Budapesti Bazilika büszkélkedhet.