Ilyen volt az élet akkor Vuhanban
Keresztes Zoltán és családja 51 napig nem hagyhatta el vuhani lakását, a város lezárása pedig összesen két és fél hónapig tartott. Szigorúbb volt a lezárás, mint hazánkban az biztos, és az is, hogy mindenki be is tartotta. Senki sem nyomtatott magának okosba papírt, hogy kimehessen éjszaka, nem törtek ki balhék a metrón, mert valaki nem vett maszkot. A tartományi határokat drónokkal vigyázták, hőkamerákat szereltek fel mindenhova. Más kultúra, más társadalmi berendezkedés, teljesen más világ. A kormány kivette a részét a járvány hatékony kezelésében, például egy telefonos applikációt is kifejlesztettek, amivel nagyon olcsón lehetett ételt házhoz rendelni. Kínában összesen 4 845-en haltak meg a koronavírus járvány következtében.
Ilyen az élet most Vuhanban
Az intézkedések igen hatásosnak bizonyultak egy év távlatából, ugyanis nyoma sincs Kínában a vírusnak, szinte teljesen visszatért a normális élet. „Alig utal ma már valami arra, hogy itt járvány volt. A boltok bejáratánál még ott vannak a hőkamerák, hiszen Kína a megfigyelés és a technika országa, az emberek minden lépését kamerák figyelik amúgy is. Még ha a személyzet, aki a hődetektorokat kezeli, történetesen alszik is a gép mögött, de azért ott van. A maszkviselés is hivatalosan kötelező még, de azt sem igazán ellenőrzi már senki a kórházakat, a közintézményeket és a repülőtereket leszámítva talán. A többség persze hordja a maszkot, természetesen én is, de azért nem mindenki. -fogalmazott Kerekes Zoltán.
Vuhanban nem oltanak?
Hazánkban, és egész Európában, meg úgy a világon mindenhol, a koronavírus elleni oltás a legfőbb téma. Kínában nem? Kerekes Zoltán ezzel kapcsolatban így nyilatkozott: „Úgy tudom, az egész országot be akarják oltani, de személyes tapasztalataim szerint egészen az elmúlt hetekig nem igazán beszéltek az átlagemberek vakcinákról. Az én családomnak már volt lehetősége regisztrálni, de most főleg az időseket és az óvodáskorúakat oltják, olykor lehet látni sorban várakozó embereket itt-ott.”