Mikor elindult a Zenebutik, benne megannyi különleges vendéggel, bejátszással, hangfelvétellel már a kezdetekkor imádták a nézők. A Zenebutik 20 év alatt 266 adást ért meg. Különböző helyszínekről jelentkezett a műsorvezető, hol egy budapesti lemezboltból, hol pedig valamelyik vidéki városból. Ezt nagyon szerették a nézők, hiszen különleges volt, hogy egy műsor ennyire színes és sokrétű tud lenni. Olykor elromlott a kamera, bedöglött valamelyik monitor, de Juhász Előd soha nem jött zavarba, ő csak mondta a magáét és szórakoztatta az újdonságra vágyó, vagy épp a régmúlt klasszikus muzsikájára áhítozó közönségét.
Később így beszélt imádott műsoráról
„Már a Zeneakadémia mellett jártam jazzklubokba, kísértem kórust és néptáncegyüttest zongorával. Mindig azt gondoltam, nyitottan kell hozzáállni más műfajokhoz is. időnként pedig el kellett fogadnom, hogy kevésbé értékes, de népszerű produkciót is bemutassunk, mert szolgálni kellett a közönség ízlésvilágát. Épp ez volt a Zenebutik lényege, a klasszikus zenétől a népzenén át, a pop-rockig mindenből adtunk, húsz huszonöt kis darabkát, közben hangsúllyal a hazai zenei életet is követtük…”
Juhász Előd szerencsére ma is jó egészségnek örvend, már 82 esztendős, mi több, dolgozik is, és büszke három lányára és hat unokájára. Elmondása szerint rengeteg szeretet kap családjától és ő megcáfolhatja bátran Andy Warhol mondatát: neki több, sokkal több jutott tizenöt perc hírnévnél!