Az elvarázsolt dollár (1985)
A pénz nagy úr, a hamisítása pedig olyan tevékenység, amely nagy jövedelemhez juttathatja azt, aki jól végzi dolgát. Persze, ettől függetlenül törvénybe ütközik, s amennyiben valaki ehhez a módszerhez folyamodik, úgy számolnia kell a következményekkel. 1985-ben az amerikai dollár idegen pénznek számít kishazánkban, így nyilvánvalóan a hamisítására is nehezebb rájönni. Nagyobb bonyodalommal jár elcsípni azokat a bűnözőket, akik ilyen körmönfontak, s erkölcstelen, noha ügyes tervet szőnek. Ötvös Csöpi eltökéli, hogy ha törik, ha szakad, utánajár a dolgoknak. Az ő helyzete sem könnyű, elvégre felfüggesztés alatt áll a rendőrségen, csakhogy ez semmivel nem minősítette lejjebb nyomozói tehetségét. Kardos doktor már főnöki pozícióban tevékenykedik, természetesen újra harcba száll a törvényszegés ellen Csöpi oldalán, így a páros ismét akcióba lép. Azonban, a bűnbanda kötelékein belül sem olyan tökéletes a helyzet, mint ahogyan ők eleinte elképzelték. A 100 dollárosokat hamisíró társulat egyik tagja, aki Veréb néven működik, azon a véleményen van, miszerint külön neki nagyobb részesedést kellene bezsebelnie a hamisítással előállított pénzből.
Hamis a baba (1991)
Kardos doktornak, aki jellemében nem sokat változott, még mindig hebehurgya és szétszórt, újbóli alkalommal Ötvös Csöpi segítségére van szüksége, aki már korábban is felgöngyölített jónéhány nehezen megoldható bűnügyet. A probléma ezúttal a kábítószer, olyan mértékben, amilyennel korábban aligha kellett szembenéznie a magyar rendőrségnek, így hát Kardos doktorunk joggal vakargatja a feje búbját problémaittasan. Ezért Csöpiék a drogcsempészettel foglalatoskodó banda elfogasán kezdenek dolgozni, és már előre sejthetjük, hogy a pofonok röpködni fognak, miközben nagy erőfeszítésekkel zajlik a nyomozás. A bűnözők agyafúrtak, trükkösek, de nem biztos, hogy ez a megmenekülésükre lesz, amennyiben egy ilyen nyerő duóval találják szemben magukat, akik már többször bebizonyították, miszerint nem állítja őket meg semmiféle bűnténnyel kapcsolatos rejtély.
A Csöpi-filmek 2000-es évekbeli hagyatéka: Zsaruvér és Csigavér
A Buda-Film és Megafilm kooperációjában gyártott Zsaruvér és Csigavér a kétezres évek elején kezdődött, eleinte hat részesre tervezett sorozat lett volna, ez később háromra redukálódott. A részek, korábban elkészült nagytestvéreikkel ellentétben, az elejétől fogva a tévéadókra készültek, a forgalmazóknak nem merült fel a fejében a gondolat, miszerint a mozivászonra kellene őket szállítani. Az első rész 2001-ben lett bemutatva, A királynő nyakéke címet viselte, a másodikat 2002-ben adták ki, a Több tonna kámfor néven jelent meg, az utolsót, A szerencse fiát, 2008-ban kezdték vetíteni a televíziós adók. Egyik sorozatrész sem haladja meg az egy órányi játékidőt. A helyszínek maradtak a régiek, a Balaton környéke, ahogyan a főszereplők és a műfajok is, de az sajnos nem mondható el, hogy akkora sikert arattak volna, mint egész estés elődeik.
Forrás: Fortepan / Rádió és Televízió Újság